تهیه کننده کهنه‌گار هنگ‌کنگی موفق شد تا جایزه افتخاری دوربین برلیناله را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری موج، شب گذشته نانسان شی تهیه کننده کهنه‌کار هنگ کنگی موفق شد تا دوربین  برلیناله را که جایزه افتخاری جشنواره فیلم برلین است دریافت کند. این افتخار به شخصیت‌های سینمایی یا موسساتی که در تولید فیلم مشارکت و نقشی تعیین کننده دارند اهدا می‌شود.

این جایزه را دیتر کاسلیک رئیس جشنواره فیلم برلین، ماتیاس ووتر کنول کارگردان و بکی پروبست رئیس بازار فیلم اروپا (EFM) با حضور در مراسمی ویژه به این تهیه کننده آسیایی اهدا کردند.

در این مراسم فرد تسویی مدیر مدیا اشیا نیز سخنرانی‌ای به افتخار این تهیه کننده انجام داد.

خانم شی که با تهیه فیلم‌هایی چون «فردایی بهتر» و «امور دوزخی» شناخته شده یکی از اعضای گروه داوری برلیناله در سال ۲۰۰۷ بود. او با تهیه فیلمی به کارگردانی کیم تای-بونگ با عنوان «اواخر پاییز» و فیلم خارج از بخش رقابتی جشنواره با عنوان «پرواز شمشیرها بر دروازه اژدها» ساخته تسویی هارک نیز در جشنواره برلین حضور یافت.

این تهیه کننده ۶۵ ساله هنگ کنگی از مشاوران سابق گروه «مدیا اشیا» بود. وی از اواخر دهه ۱۹۷۰ در عرصه سینمای هنگ کنگ فعالیت دارد.  

دوربین برلیناله که از سال ۱۹۸۶ تاکنون اهدا می‌شود، سال پیش در شصت و  ششمین دوره برگزاری جشنواره فیلم برلین سه دریافت کننده داشت: بن بارنهولدز از آمریکا توزیع کننده فیلم، تیم رابینز از آمریکا بازیگر، کارگردان، نویسند و تهیه کننده و مارلیس کیرشنر از آلمان مسوول سینمایی.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج