برنامه‌سازان و مخاطبان رادیو تهران از این پس می‌توانند برنامه‌ها و گزارش‌های تولیدی خود را روی سایت این شبکه بارگذاری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سایت جدید شبکه رادیویی تهران همزمان با ایام یوم الله دهه فجر انقلاب اسلامی بر روی آدرس اینترنتی www.radiotehran.ir بارگذاری و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

سعید معدن کن - مدیر شبکه رادیویی تهران - با اعلام  این خبر گفت با توجه به اهمیت فضای مجازی و نیز تاکیدات ریاست محترم سازمان در جهت ارتباط راستای افزایش تعامل با مخاطبان و برای پیشبرد اهداف رسانه‌ای، سامانه‌ای تعاملی در شأن و منزلت مخاطبان فرهیخته شبکه رادیو تهران با همکاری فضای مجازی معاونت صدا طراحی شده است تا برنامه‌سازان و مخاطبان بتوانند پیام‌های مکتوب، صوتی، تصویری را مبادله کنند.

مدیر شبکه رادیویی تهران معتقد است: سایت رادیو تهران با دیدگاه رسانۀ مکمل طراحی شده است که می‌تواند در کنار پخش برنامه از آنتن رسانه ملی محتوای بیشتر و کامل‌تری شامل عکس، صوت و تصویر و ... از برنامه را در اختیار مخاطبان قرار و مخاطبان علاوه بر ارائه نظرات و پیشنهادات خود بتوانند از طریق این سایت برنامه‌ها، گزارش‌ها و آیتم‌های تولیدی خود را جهت پخش از شبکه و یا بارگذاری در سایت ارسال کنند.

امیر شهرامی‌فر، مسوول فضای مجازی شبکه رادیویی تهران با اشاره به قابلیت‌های سایت جدید گفت: با توجه به اتصال و همسان‌سازی سامانه EPG (کنداکتور زمانی) با سایت رادیو تهران، بخشی با عنوان «آرشیو» طراحی شده است که تمامی برنامه‌ها بر اساس ساعت، مدت پخش و اطلاعاتی که در این سامانه بارگذاری می‌شود و قابل دسترس است و مخاطبان می‌توانند بر اساس نیاز خود برنامه مورد نظر خود را بازشنوایی و دریافت کنند.

علاوه بر این بخش «چند رسانه‌ای» سایت شامل محتوای صوتی، تصویری و کلیپ از برنامه‌های مختلف است که با توجه نیاز مخاطب توسط برنامه‌سازان بارگذاری می‌شود و مخاطبان می‌توانند طبق خواسته خود محتوای این بخش را ببینند و بشنوند و در صورت تمایل نظرات و پیشنهادات خود را ثبت کنند.

شهرامی فر، در توضیحات بیشتر افزود: هر برنامه رادیویی برای خود یک صفحه و یک سایت مستقل در زیر شاخه اصلی رادیو تهران دارد، که این صفحات شامل بخش های مختلف با عناوین ... است. در صفحه هر برنامه تمامی اطلاعات و محتوای برنامه قرار دارد. بخشهای مختلف سایت هم به  نام گالری تصاویر، درباره برنامه، عوامل برنامه و اخبار است که هر کدام کارایی خاص خود را دارند.

مهم‌ترین بخش تعامل سایت جدید، بخشی با عنوان «با ما در ارتباط باشید» است که مخاطبان رادیو تهران می‌توانند از طریق سامانه پیامکی و همچنین دیوار مخاطبان سایت با برنامه خودشان در ارتباط باشند و با ارسال پیامک از طریق سامانه 3000094 و پس از تائید آن از سوی مسؤول برنامه، پیام‌های خود را بر روی سایت مشاهده کنند. همچنین مسوول می‌تواند در زمان پخش زنده و همچنین بعد از برنامه به مخاطبان خود پاسخ دهد. در طول زمان پخش برنامه زنده، اگر مخاطب پیامی را ارسال کند، ساعت و تاریخ آن پیام با یک نشانگر در سامانه نشان داده می شود. هنگام برنامه زنده مخاطبان می توانند از استیکرهایی که مختص  هر برنامه طراحی شده است استفاده کنند که بی درنگ و بدون نیاز به تایید برروی سایت قرار می گیرد. 

در این فرایند شنوندگان با  ارسال اولین پیامک در زمان پخش برنامه به جمع مخاطبان آن می پیوندند؛ به عبارتی عضو سایت رادیو تهران می شوند و پیامهای بعدی آنها به شک خاصی ثبت می شود و برنامه سازان می توانند از آنها  به عنوان مخاطبان همیشگی و ثابت برنامه استفاده کنند.

شهرامی فر با بیان کارایی بیشتر این سایت، یادآور شد: صفحه آغازین سایت رادیو تهران ابتدا با لوگوی رادیو تهران باز می‌شود تا مخاطب بتواند با توجه به سرعت اینترنت خود، صفحه اصلی سایت را یک جا (نه به صورت مرحله‌ای) و به صورت زیبا و یکپارچه مشاهد کند. در ضمن این سایت به صورت واکنش‌گراست و در تمامی ابعاد تصویری (موبایل، تبلت، کامپیوتر) به صورت کامل نشان داده می‌شود که مخاطب به بزرگ و کوچک کردن صفحه جهت نمایش و دیدن مطالب نیازی ندارد.

وی با اشاره به دیگر بخش‌های مختلف صفحه اصلی سایت جدید رادیو تهران ادامه می‌دهد: بخشی با عنوان «برگزیده‌ها» طراحی شده است که برنامه‌های ویژه و شاخص شبکه جهت معرفی بهتر در این قسمت قرار می‌گیرد. «پخش زنده» بخشی است که برنامه در حال پخش را به همراه موضوع، ساعت، مدت برنامه در بالای صفحه به همراه لوگوی برنامه نمایش می‌دهد.

مسوول فضای مجازی و سایت جدید رادیو تهران در پایان وعده داد: در آینده قسمتی جهت بارگذاری اطلاعات صوتی و تصویری در سایت رادیو تهران قرار می‌گیرد که مخاطبان رادیو تهران می‌توانند به عنوان برنامه‌سازان و گزارشگران رادیو تهران فعالیت داشته باشند و فایل‌های صوتی و تصویری خود را برای مخاطبان به اشتراک بگذارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج