زنده یاد حسن جوهرچی خاطر نشان کرد:بحران کمبود آب در ایران به دست مسئولان باز می شود.

حسن جوهر چی در مصاحبه ای که چندی پیش با خبرنگار خبرگزاری موج درباره مصرف آب داشت اظهار کرد: وضعیت آب در ایران متاسفانه خطرناک است و بحران شدید آب برای ایران بزرگترین چالش در دوران معاصر محسوب می شود.

زنده یاد حسن جوهرچی با اشاره به اینکه من اعتقادی به حل بحران کمبود آب به دست مردم ندارم، گفت:مردم ایران همیشه می دانستند که چگونه در برابر مشکلات کمبودها و تحریم ها و... رفتار کنند و رفع بحران آب  به مردم مربوط نمی شود.

به گفته مرحوم حسن جوهرچی همه ارگان ها از جمله؛ هیئت دولت، مجلس، دولت مردان و مسوولین با هم باید به فکر رفع این معضل باشند و شانه خالی نکنند و از همه می خواهم این مشکل ملی را به گردن مردم نیایندازند، مردم آموزش دیدند و سعی می کنند که درست آب را مصرف کنند.

بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون تصریح کرد:رسانه ها برای حل بحران آب می توانند بسیار تاثیر گذار باشند و می تواند پلی را بین سیستم های قانون گذار و مجری آن برقرار کنند تا همه با هم ایران را از این چالش خارج کنیم .

جوهرچی

شایان  ذکر است؛ ایران از سال‌ها پیش در معرض بحران آب قرار داشته است، اما در سه دهه اخیر برای آن گام موثری برداشته نشده ‌است و هم‌اکنون کشور در خطر کمبود آب قرار دارد.

حسن جوهرچی در ساعت ۵ بامداد روز جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ پس از تحمل عارضه کبدی و عفونت ریوی و کلیوی به علت ایست قلبی در سن ۴۸ سالگی درگذشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج