عاطفه خاص بانوی هنرمند ایرانی در دومین «دوسالانه هنر معاصر الماکن» کشور تونس با دو اثر هنر محیطی حضور فعالی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، عاطفه خاص بانوی هنرمند ایرانی در دومین «دوسالانه هنر معاصر الماکن» کشور تونس با دو اثر هنر محیطی حضور فعالی خواهد داشت. دومین دوسالانه هنر معاصر الماکن ۷ شهریور در شهر تاریخی قفصه تونس کار خود را با عنوان «به اشتراک گذاری فرهنگ و میراثفرهنگی» آغاز می کند.

در دومین دو سالانه هنر معاصر الماکن که از ۷ تا ۱۶ شهریور ماه در مرکز فر هنگی علی «جدا» شهر تاریخی قفصه برگزار می‌شود، هنرمندانی از کشورهای لبنان، کویت، بحرین، فلسطین، ارمنستان، اوکراین، آرژانین، آلمان، آمریکا، هند، قطر، عراق و اسپانیادر رشته‌های نقاشی، مجسمه‌سازی، عکاسی و اینستالیشن به ارائه آثار خود می‌پردازند. این در حالی است که عاطفه خاص بانوی هنرمند ایرانی که در زمینه هنر محیطی و نیو مدیا فعالیت دارد، به عنوان تنها مدعو ایرانی این دو سالانه آثارش را به مخاطبان ارائه خواهد کرد.

تجربه هنر و دوستی هنرمندان از سرتاسر دنیا به دور از هرگونه تبعیض از جمله اهداف برگزاری دو سالانه هنر معاصر الماکن عنوان شده است. ضمن اینکه بیشتر آثار این جشنواره تحت تاثیر منطقه قفصه که دارای خاک فسفاتی و در میان کوه‌های سنگی و میراثی تاریخی احاطه شده، قرار دارد. این منطقه همواره الهام بخش هنرمندانی از سراسر جهان است.

در اولین سال برگزاری این دوسالانه بین‌المللی که در ماه اوت سال ۲۰۱۵ برگزار شد، ۶۶ هنرمند بین‌المللی به مدت ۱۰ روز در روستای سیدی ظریف به خلق و ارائه آثار هنری خود پرداختند.