فرهنگسرای ابن‌سینا به پاسداشت مقام ابوعلی سینا، حکیم و دانشمند بزرگ ایرانی، همایش «حکیم هزاره‌ها» و آیین نکوداشت ابن‌سینا پژوه برجسته سید عبد الله انوار را روز شنبه ۳۰ مردادماه برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، همایش حکیم هزاره‌ها در راستای گرامی‌داشت فیلسوف و طبیب جهانی ایران و نیز تجلیل از مقام علمی استاد سید عبدالله انوار فرهنگ پژوه، کتاب‌شناس، مترجم، فرهنگ‌نویس و نسخه‌پرداز پیشکسوت برگزار می‌شود.
به همین مناسبت جمعی از نخبگان علمی، فلسفی و فرهنگی در محلفی گردهم می‌آیند تا بار دیگر از شخصیت علمی و فرهنگی سید عبدالله انوار به عنوان یکی از تاثیرگذارترین دانشمندان معاصر ایران تجلیل کنند.
آیت‌ا… سیدمصطفی محقق داماد، دکتر غلامحسین ابراهیمی‌دینانی، آیت‌ا… غیاث‌الدین طه محمدی، دکتر انشاء‌ا… رحمتی، دکتر نجفقلی حبیبی، دکتر غلامرضا دادخواه در این برنامه سخنرانی خواهند کرد.
همچنین برپایی نمایشگاهی با عنوان ابن‌سینای بزرگ از منظر جهانیان حاوی تمبرهای منتشر شده از ابن سینا در کشورهای مختلف جهان و تصاویر خیالی از او در کتب شرقی و غربی و نیز نمونه‌هایی از صفحات نسخه خطی کتب ابن‌سینا از قرون وسطی به‌بعد در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند روز شنبه ۳۰ مرداد ساعت ۱۸ به فرهنگسرای ابن‌سینا واقع در شهرک قدس فاز یک خیابان ایران زمین شمالی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸-۸۸۳۶۶۳۶۶ تماس بگیرند.