مدتی است علی‌رغم نظر رئیس قوه مقننه آقای علی لاریجانی، گفت و گوی سران قوا و مسوولین از طریق تریبون، سخنرانی و همایش انجام می‌شود.

مدتی است علی‌رغم نظر رئیس قوه مقننه آقای علی لاریجانی، گفت و گوی سران قوا و مسوولین از طریق تریبون، سخنرانی و همایش انجام می‌شود. مخالفت‌ها، اعتراضات، خط دهی‌ها و گفت و گوهای بی پرده و یا پشت پرده، صرف نظر از حق و ناحق بودن و یا صحیح و ناصحیح بودن این اظهار نظرها، واقعیت این است که مردم و افکار عمومی مخاطبین اصلی آنان هستند. به عبارتی مخاطب این سخنرانی، عملاً مردم و انتظار از کنشگری آن‌ها است.

اما واقعیت آن است که مردم نیازمند به اقدامات عملی برای حل مشکلات و معضلات خود و جامعه هستند و در عین حال از اقتدار ملی و وحدت همواره خرسند خواهند بود.

تیراندازی‌های مکرر به سمت و سوی همدیگر به دلیل آن که آنان در مسند قدرت نشسته‌اند و به خودشان اثر نمی‌کند، بلکه به سوی مردم کمانه می‌کند زیان ها و خسارات زیر را در بر دارد.

  1. بهانه خوبی خواهد بود که کار نکنند و بگویند نگذاشتند کار کنیم و عملاً کاری صورت نمی‌گیرد.
  2. امکان ارزیابی عملکردهای خود را مخدوش خواهند کرد.
  3. دشمنان اعم از منافقین، سلطنت طلبان، مخالفین، آمریکا، اروپا و عربستان را در دشمنی با ما همیاری و جریانات متفق داخلی‌شان هم پیمان و حریص تر خواهند کرد که نمونه آن را در گردهمایی منافقین دیدیم و شنیدیم.
  4. گمراه کردن مردم از مطالبه خواهی واقعی
  5.  
  6.  
  7.  

و....

اما واقعیت این است که اتفاقاً در حادترین وضعیت این بزرگواران در پشت پرده با یکدیگر هماهنگ و همراهی دارند و مخالفت‌های آنان با یکدیگر به نوعی بازی و سرگرمی برای مردم است.

باید باور کرد حتی بعید نبوده و نیست که کسی را که مخالف صد درصد می‌دانند و یا مدت مسوولیت وی را خسارت به نظام تلقی می‌کنند در لابی‌های مخفیانه روابط دوستانه دارند.

به موارد زیر توجه کنید:

_ آقای سید محمد خاتمی پس از رئیس جمهور شدن مدعی شد ویرانه ای از آقای هاشمی رفسنجانی تحویل گرفته است.

_ آقای احمدی نژاد پس از رئیس جمهور شدن مدعی شد تمام ارزش‌ها در این ایام (دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی) از بین رفته است.

_آقای روحانی پس از رئیس جمهور شدن مدعی شد تمام مشکلات زمین و زمان متعلق به دوران آقای احمدی نژاد است.

رؤسای قوه‌های دیگر نیز به اصطلاح یکی به نعل زدن و یکی به بیخ زدن، با رئیس جمهور وقت تعاملات داشته‌اند.

اما سر جمع علی رغم این واقعیت که مشکلاتی در حوزه‌های فکری و اندیشه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در زمان‌های مختلف وجود داشت اما وحدت نظری آنان اکنون مشهود است.

پس باید نتیجه گرفت این‌ های و هوی بر سر شفاف سازی مسائل نیست؛ شاید به دنبال گم کردن مسائل واقعی هستند. مسائلی که امروز و دیروز را در یک جایگاه، گاهی انحراف فکری و گاهی زاویه با ولایت فقیه و گاهی غرّه شدن دشمنان نشان می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج