معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی تولید فیلم رادیولوژی با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لاهیجان، کریم توکل‌نیا روز پنجشنبه در جریان بازدید از واحدهای صنعتی این شهرستان با اشاره به روند روبه رشد زیرساخت‌های صنعتی در گیلان اظهار کرد: وجود زیرساخت‌های توسعه صنعتی و طرح‌های نیمه تمام صنعتی دارای پیشرفت فیزیکی زمینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این بخش را فراهم کرده است.

وی به تهیه طرح‌های تولیدی برای سرمایه‌گذاری در گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد ۱۰۰ طرح تولیدی در زمینه‌های صنعتی و معدنی برای ارائه به سرمایه‌گذاران تهیه و ارائه شده است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه طرح صنعتی تولید فیلم رادیولوژی با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن در استان تهیه شده است، تصریح کرد: مصرف فیلم مذکور در دستگاه‌های رادیولوژی و بهداشت و درمان بسیار حائز اهمیت است.

توکل‌نیا، شهرک صنعتی شفت را محل پیشنهادی برای تولید فیلم رادیولوژی در گیلان خواند و بیان کرد: شهرک صنعتی مذکور با توجه به امکانات زیرساختی و نزدیکی به شهر رشت پیشنهاد شده است.

وی، شهرک صنعتی شفت را دارای زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و راه فرعی عنوان کرد و افزود: شهرک مذکور ۳۰ کیلومتر تا فرودگاه و ۵۰ کیلومتر تا بندر فاصله دارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به ارائه طرح صنعتی تولید ایزوبرن با ظرفیت تولید سالانه ۴۰ هزار تن در استان، خاطرنشان کرد: کاربرد ایزوبرن در صنایع شیمیایی و لاستیکی است.

توکل‌نیا محل اجرای طرح صنعتی تولید ایزوبرن را در شهرک صنعتی لوشان ذکر کرد و یادآور شد: شهرک مذکور دارای امکانات تولید ایزوبرن است.

وی با بیان اینکه طرح صنعتی تولید فوم گلاس برای سرمایه‌گذاری در گیلان ارائه شده است، اظهار کرد: سالانه یک‌هزار تن ظرفیت تولید فوم شیشه در استان برنامه‌ریزی شده است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، دلیل انتخاب طرح صنعتی فوم گلاس در استان را قدرت فیزیکی بالای این محصول خواند و افزود: مقاومت بالا در مقابل رطوبت از دیگر دلیل‌های ارائه تولید فوم گلاس در گیلان است.

توکل‌نیا با اشاره به اینکه شهرک صنعتی سفیدرود برای تولید فوم گلاس در نظر گرفته شده است، بیان کرد: دسترسی به امکانات مورد نیاز از ویژگی‌های شهرک صنعتی مذکور برای تولید فوم گلاس در گیلان است.