کارخانجات و بنگاه های اقتصادی نظیر فولاد مبارکه از سرمایه های ملی ایران اسلامی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان مطلب فوق و با تاکید بر این که کشور ما بیش از هر زمان دیگر به توسعه صنایع و بنگاه های اقتصادی مولد و اشتغالزا نیازمند است در باره اهمیت و لزوم حمایت از این صنایع و مشخصا در خصوص فولاد مبارکه گفت: در پاسخ به شبهه مصرف آب بیش از تصور، توسط شرکت فولاد و سرزنش اصفهانی ها باید در نظر داشته باشیم:
۱- فولاد مبارکه مربوط به استان اصفهان نیست و یکی از مهمترین "طرح های ملی" پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.
۲- این شرکت جزء "منافع ملی" است.
۳- تولیداتش بی نظیر و مورد مصرف صنایعی نظیر خودرو سازی، لوازم خانگی، لوله، سازه های فلزی و... است
۴- کارگاه های متعدد در سراسر کشور با مصرف ورق های فولادی فعال است.
۵- 30 درصد سهام فولاد مبارکه متعلق به بیش از ۴۰ میلیون ایرانی در قالب سهام عدالت است.
۶- در فولاد مبارکه با صرف هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی در احداث شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری در شهرستانهای مبارکه و لنجان 70 درصد نسبت به استانداردهای اولیه، کاهش مصرف آب انجام شده است و  مصرف آب در آن در مقایسه با آب مصرفی در حد یکی دو طرح توسعه باغات در حاشیه زاینده رود است.
۷- در این شرکت محصولاتی به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال تولید می شود و به طور مستقیم و غیر مستقیم برای نزدیک  به ۳۰۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است و تعداد کثیری از کارکنان آن از استان چهار محال بختیاری و از دیگر استان ها هستند. فولاد مبارکه با  ۳ کارخانه تولیدی بیش از ۱۰۰۰ نفر شاغل مستقیم در استان چهار محال بختیاری راه اندازی نموده است.
 وی در همین رابطه تصریح کرد: با توجه به مطالب یاد شده باید اذعان داشت: فولاد مبارکه مربوط به استان اصفهان نیست و یکی از مهمترین " طرح های ملی"پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.
عابدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که در زنجیره تولید فولاد مبارکه بیش از ۳۰۰۰ مشتری و ۳۰۰۰ تامین کننده حضور دارند، خاطرنشان کرد: این شرکت امروز نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه بزرگترین تولید کننده ورقهای فولادی است و تولیداتش بی نظیر و مورد مصرف صنایعی نظیر خودرو سازی، لوازم خانگی، خطوط انتقال آب و نفت و گاز، سازه های فلزی و بسیاری از صنایع دیگر است و اگر لطمه ببیند اثر منفی آن در کل کشور خسارت بار خواهد بود، لذا کارکرد آن امروزه باعث افتخار هر ایرانی است و منافع آن مربوط به کل کشور است.
این نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از  فولاد مبارکه به عنوان شرکتی که ۳۰ درصد سهام آن متعلق به بیش از ۴۰ میلیون ایرانی در قالب سهام عدالت است، یاد و اضافه کرد: این شرکت طی ۱۰ سال اخیر مهمترین منبع سود دهی این سهام بوده است. این در حالی است که علاوه بر این به سهامداران خود نیز سود قابل ملاحظه ای در اقصی نقاط کشور رسانده است و هر ساله چند صد میلیارد تومان تحت عنوان مالیات به خزانه کشور واریز می نماید؛ مبلغی که از کل بودجه تخصیصی به استان اصفهان بیشتر است! کدام رده از مسئولان کشوری حق دخالت در تغییر تخصیص آب به این مجتمع عظیم صنعتی را دارد با توجه به این که طرح ملی و عین اقتصاد مقاومتی است؟! دور از انصاف خواهد بود اگر چشم از اقدامات انجام شده توسط این شرکت در کاهش مصرف آب بپوشیم. بازچرخانی چندین باره آب به نحوی که مصرف با کاهش حدود ۷۰ درصد نسبت به استانداردهای اولیه مواجه شده است. همچنین هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی در احداث شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری در شهرستانهای مبارکه و لنجان که علاوه بر بهبود بهداشت آبهای زیر زمینی، کاهش برداشت از آب رودخانه را در پی داشت و در جهت منافع سایر ذینفعان رودخانه بود. تاکید می شود که این بودجه به صورت معمول در طی سالها امکان تحقق از طریق منابع عمرانی نداشت و تنها از طریق مشارکت این کارخانه محقق شد. شاید این نکته جالب باشد که آب مصرفی فولاد مبارکه با تولید محصولاتی به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال و ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیمی نزدیک ۳۰۰ هزار نفر، در حد یکی دو طرح توسعه باغات در حاشیه زاینده است که امسال چون عدم تقاضا برای خرید محصول هلو در بازار وجود داشت جز خسارت و زیان عاید دیگری حاصل نشد.
وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: انتظار می رود به این صنعت ملی، نگاهی مهربان تری داشته باشیم و مسوولان استان اصفهان مورد سرزنش چنین امری قرار نگیرند. امیدواریم همه ما با نگاه ملی، منافع ملی را حفظ نمائیم و به دور از شعار زدگی در رابطه با محیط زیست و ضمن رعایت نکات اساسی محیط زیست، منافع کشورمان را لحاظ کنیم.