معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به اینکه در دولت یازدهم بیش از سه هزار و 800 بنگاه تولیدی به چرخه تولید بازگشته است، از اعزام نمایندگانی از 200 واحد صنعتی به کره جنوبی برای همکاری مشترک و تبادل فناوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، علی یزدانی افزود: 160 طرح سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم اجرایی شد که در یک مورد آن اجرای 47 تصفیه خانه صنعتی با افزایش ظرفیت 22 هزار و 800 متر مکعب در شهرک های صنعتی کشور است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: تفویض اختیارات به شرکت های استانی که از سال جاری اجرایی شده، در رفع مشکلات تولید کنندگان و موانع سرمایه گذاری در شهرستان ها موثر بوده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به سیاست های حمایتی سازمان از بنگاههای تولیدی اشاره کرد و افزود: در حوزه پژوهش بخش عمده هزینه ها پرداخت خواهد شد و این یک هدف راهبردی است که این پژوهش ها تبدیل به فناوری و تولید انبوه خواهد شد.

یزدانی ادامه داد: برای ارایه تسهیلات در موضوع تامین مالی بنگاهها برای ورود صنایع کوچک به بازار سرمایه اقداماتی انجام شده است و صنعتگران می توانند محصولات خود را در بورس کالا عرضه یا برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود اقدام کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج