رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بررسی اینکه در کجا آنتن‌های مخابراتی نصب شود و یا نصب نشود وظیفه شهرداری است که متاسفانه این وظیفه را دارند از شهرداری می گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی چمران در دویست و هشتادمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تصمیم گیری هیات دولت مبنی بر واگذاری اختیار جانمایی و بررسی آنتن ها و دکل‌های مخابراتی به وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات، گفت: این وظیفه از وظایف مدیریت شهری است و ما در شورای اسلامی شهر تهران حساسیت فراوانی پیرامون این موضوع داشتیم و مصوبات گوناگونی نیز در این زمینه به تصویب رساندیم که در شورای سوم یکی از این مصوبات عملیاتی شد.

وی ادامه داد: با این وجود طبق تصمیمات هفته گذشته هیات دولت می خواهند این اختیار را از شورا بگیرند و به وزارت مربوطه تفویض کنند. حال آنکه جانمایی و نظارت بر نصب این دکل‌ها و آنتن ها وظیفه مدیریت شهری است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در این جلسه به ذکر وقایع تاریخی ایام هفته نیز پرداخت و گفت: روز گذشته مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) بود، امامی که احیا گر مکتب شیعه جعفری است، امامی که توانست در احیای تفکر و روایات شیعی تحولی شگرف به وجود اورد و شاگردان زیادی تربیت کند.

گفتنی است چمران در ادامه به روز جهانی اهدای خون و نیز سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری در ۹ مرداد ۱۲۸۸ اشاره کرد و این ایام را گرامی داشت.