مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک از تردد رایگان ۶۸۶ خودروی هیبریدی طی امسال در محدوده طرح ترافیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی قنبرنژاد با اشاره به اینکه تردد خودروهای برقی و هیبریدی در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد آزاد است، گفت: با توجه به این که این خودروها از جمله وسایل نقلیه پاک محسوب شده و می توانند در کاهش آلودگی هوا بسیار مؤثر باشند، تردد این گونه خودروها در محدوده مذکور نیاز به مجوز طرح ترافیک ندارند.

مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک با بیان اینکه عبور و مرور خودروهای هیبریدی و برقی در صورت ثبت اطلاعات در سامانه و مراجعه دارندگان این نوع خودروها به سازمان طرح ترافیک، در محدوده طرح آزاد و رایگان خواهد بود، تصریح کرد: این اقدام در جهت تشویق و ترغیب شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک و در راستای سیاست های محیط زیستی مدیریت شهری تهران صورت گرفته است.

قنبرنژاد تصریح کرد: طی سال جاری ۶۸۶ خودروی هیبریدی به منظور تردد رایگان در محدوده طرح ترافیک در سامانه ثبت اطلاعات کرده اند. این در حالیست که سال گذشته تنها ۱۵۹ مورد تردد خودروی هیبریدی را در محدوده طرح ترافیک شاهد بودیم.

مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک در ادامه تاکید کرد: از شهریور ماه و همزمان با اجرای فاز نخست طرح ال ای زد در هسته مرکزی شهر، خرید آرم های روزانه و هفتگی منوط به داشتن معاینه فنی است و آن دسته از خودورهایی که فاقد برگه معاینه فنی هستند نمی توانند از آرم های روزانه و هفتگی استفاده کنند.

قنبرنژاد همچنین گفت: کلیه مبادی ورودی محدوده طرح زوج و فرد و طرح ترافیک مجهز به دوربین های مکانیزه و پلاک خوان می باشد و همچنین دوربین های داخل محدوده طرح ترافیک نیز خودروهای عبوری را رصد می کنند.