رئیس سازمان مدیریت بحران از نظارت و کنترل بر قیمت مواد خوراکی در طول مسیر سفر شهروندان و بویژه استان‌های شمالی خبر داد و افزود: قطعا جهت حفظ رفاه حال مسافرین نظارت و کنترل ویژه‌ای بر مواد غذایی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسماعیل نجار اظهار داشت: خوشبختانه سال گذشته با تمهیداتی که وزارت کشور در استان‌های ساحلی اتخاذ کرد شاهد کاهش تلفات انسانی در سواحل کشور بوده‌ایم و امیدواریم با همکاری شهروندان شاهد کاهش این تلفات باشیم.

وی افزود: با اتمام ماه مبارک رمضان و همزمانی تعطیلات تابستانی با تعطیلات عید سعید فطر، بسیاری از شهروندان علاقه مند خواهند بود سفرهایی به اقصی نقاط کشور داشته باشند، لذا تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور امکانات خود را برای تسهیل این سفرها بسیج خواهند کرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات تابستان تعداد زیادی از مردم کشورمان به استان‌های شمالی سفر دارند، ادامه داد: جذابیت طبیعت این استان‌ها باعثمی‌شود تعداد زیادی از شهروندان به این منطقه از کشور سفر کنند لذا حجم ترافیکی جاده‌های منتهی به استان‌های شمالی پر حجم می‌شود. بر همین اساس دستگاه‌های اجرایی تمهیدات ویژه‌ای را در این معابر اتخاذ می‌کنند.

نظارت و کنترل بر قیمت مواد خوراکی در سفرهای تابستانی و تعطیلات عید فطر

نجار تاکید کرد: مسافرین می‌توانند با توزیع سفر و حفظ آرامش در طول مسیر به کاهش حجم ترافیک در جاده‌ها کمک کنند. در استان‌های شمالی نیز آمادگی لازم برای میزبانی از مسافرین تابستانی اتخاذ شده و تلاش شده امنیت سواحل همانند سال گذشته به طور کامل مد نظر قرار گیرد.