مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از تشکیل پرونده ۷ هزار تاکسیران برای دریافت وام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، میثم مظفر گفت: دولت سه بانک عامل را مسوول ارائه تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به تاکسیرانان برای نوسازی تاکسی معرفی کرده است.

وی تصریح کرد: بانک ها علاوه بر اینکه سند تاکسی تاکسیرانان را در رهن خود قرار می دهند، خواستار دو ضامن رسمی دولتی با دریافت حقوق بالای دو میلیون تومان و گواهی کسر از حقوق نیز هستند.

مظفر با بیان اینکه این شرایط سخت باعثشده است که رانندگان برای دریافت وام نوسازی تاکسی خود با مشکل روبرو شوند، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۷ هزار تاکسیران پایتخت برای دریافت وام پرونده تشکیل دادند اما متاسفانه کماکان همکاری خوبی را از سوی بانک ها شاهد نیستم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با تاکید بر اینکه معتقدیم باید شرایط پرداخت وام نوسازی تاکسی تسهیل شود، ادامه داد: در حال حاضر اختلافی نیز میان ایران خودرو و وزارت کشور بابت محاسبه لاشه خودرو و گواهی اسقاط وجود دارد که امیدواریم این اختلاف هم سریع تر مرتفع شود.

وی عنوان کرد: با وجود تمامی این مشکلات؛ شاهد هستیم که مجموعه ایران خودرو قیمت خودرو پژو ۴۰۵ و سمند را نیز افزایش داده است.

مظفر با اشاره به اینکه سازمان تاکسیرانی پایتخت تا به امروز توانسته است ۸۵۰ خودرو صفر کیلومتر را که عمدتا به صورت نقدی بوده تحویل تاکسیرانها بدهد، تاکید کرد: باید اعلام کنم که انصافا وزارت کشور پیگیر موضوع نوسازی تاکسی های پایتخت است و اگر مشکلات حل شود ما آمادگی داریم که امسال یک جهش چشمگیر را در نوسازی تاکسی های فرسوده پایتخت داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص نوسازی ناوگان تاکسیرانی بانوان نیز گفت: طبق مصوبه دولت هم اکنون نوسازی تاکسی هایی که مدل ساخت آنان از سال ۱۳۸۴ به قبل است؛ در دستور کار قرار دارد. اما طبیعتا خودروهای تاکسی بانوان که قدمتی بالای ۱۰ سال دارند نیز در اولویت نوسازی قرار خواهند گرفت.