مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با خیابان اردستانی آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش خربگزاری موج، قاسم مالدار، مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران اظهار داشت: بهره‌برداری از تقاطع خیابان اردستانی سبب تقویت ارتباطات شمالی- جنوبی در این مقطع از بزرگراه شهید خرازی شده و به این ترتیب ضمن کاهش گردش‌های اضافی، کاهش مصرف سوخت و زمان سفرهای درون شهری را در پی دارد.

وی با بیان آنکه تقاطع خیابان اردستانی به صورت یک پل روگذر با دو باند رفت و برگشت احداثشده است، طول کلی این پل سواره‌رو را ۱۰۳ متر و عرض آن را حدود ۲۷ متر عنوان کرد.

مالدار با اعلام اینکه گردش‌های ترافیکی جنوب به شرق، شرق به جنوب، غرب به جنوب و جنوب به غرب در محل تقاطع بزرگراه شهید خرازی با خیابان اردستانی تامین شده است، یادآور شد: تقاطع فوق دارای چهار رمپ و لوپ می باشد و طول کل مسیرهای دسترسی آن به بیش از ۲۵۰۰ متر می‌رسد.

به گفته مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، برای اجرای این تقاطع غیرهمسطح ۶۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری، ۶۵۰۰ مترمکعب عملیات خاکریزی و ۷۰۰۰ مترمکعب بتن ریزی انجام شده است.

بنا بر اعلام پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، بزرگراه شهید خرازی یا همان امتداد غربی بزرگراه شهید همت، یک مسیر بزرگراهی ۱۴ کیلومتری است که از تقاطع بزرگراه آزادگان آغاز شده و تا منطقه وردآورد کرج(پادگان شهید ناصر محمدی) ادامه دارد. تقاطع خیابان اردستانی از جمله تقاطع‌های مهم این معبر بزرگراهی در محدوده منطقه ۲۲ است که به دلیل وجود معارض دکل برق فشار قوی در ضلع شمالی تقاطع، همزمان با مسیر اصلی مورد بهره برداری قرار نگرفت.