اولین جلسه کارگروه رصد و شناسایی مخاطرات شهری در جهت شناسایی راههای پیشگیری و آمادگی در خصوص کاهش خسارات حوادث به ریاست شهردار ناحیه3 برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه شش، در راستای پیشگیری و رصد و شناسایی مخاطرات شهری و حوادث غیرمترقبه ، اولین جلسه کارگروه مخاطرات شهری به ریاست امیرابوالفضل غلامی شهردار ناحیه3 برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دبیرستاد مدیریت بحران و پدافندغیرعامل ناحیه اقدام به ارائه گزارشی در خصوص حوادث یکسال گذشته در سطح ناحیه نمود و سپس آماری در خصوص حوادث تکرار شده و دارای تکرارپذیری ارائه نمود. که در پایان جلسه غلامی شهردار ناحیه ضمن اعلام عناوین حوادث شهری غیر طبیعی خواستار تکمیل شناسنامه مخاطرات شهری شد و مقرر گردید در جلسه بعدی این کارگروه پیشنهادهای روشهای کاهش حوادث مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

 

شهرداران مدارس ناحیه3 در همایش حقوق شهروندی حاضر شدند

به همت واحد آموزش های شهروندی اداره اموراجتماعی و فرهنگی ناحیه3 و با توجه به آشنایی دانش آموزان با فعالیت های اجتماعی ، تنی چند از شهرداران مدارس ناحیه3 در همایش بزرگ حقوق شهروندی در برج میلاد تهران حضور یافتند.

ابوالفضل درویشی مدیر اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه3 با اعلام این خبر افزود: پس از حضور در این همایش ، شهرداران مدارس با عظیم بابایی شهردار منطقه6 دیدار نمودند.

درویشی گفت:  این دیدار صمیمی چند ساعته در سالن اجتماعات منطقه6 برگزار شد که دانش آموزان اقدام به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص طرح شهردار مدرسه و مدارس خود نمودند.

 

آموزش چهره به چهره بازیافت

در راستای شناسایی و آموزش ساکنین مجتمع های بالای بیست واحد مسکونی ، واحد بازیافت ناحیه3 اقدام به برگزاری کارگاه آموزش چهره به چهره کاهش تولید پسماند و تفکیک زباله تر و خشک از مبدا نمود.

سیفعلی واحدی مدیر اداره امور شهری و محیط زیست ناحیه3 با اعلام این خبر افزود: رویکرد سازمان مدیریت پسماند در سال 96 شناسایی، آموزش و تجهیز واحد های مسکونی بالای بیست واحد به امر تفکیک زباله از مبدا می باشد لذا واحد بازیافت ناحیه در خصوص واحدهای دارای مشخصات مذکور برنامه مدونی را در دست اجرا دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج