واحد سلامت اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه 4 اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با معلولیت در سرای محله فاطمی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی منطقه 6، معلولیت عبارتست از محدودیت های دائمی در زمینه های مختلف جسمی ، حسی یا ذهنی ـ روانی که شخص مبتلا به آن را در زندگی روزمره در مقایسه با سایر افراد جامعه دچار مشکل یا محدودیت می سازد. 

اشخاص معلول، انسانهایی هستند که عملکرد جسمانی، توانایی های ذهنی و یا سلامتی روانی آنها به احتمال قریب به یقین به مدت بیش از شش ماه از آنچه استاندارد سن آنهاست انحراف داشته و به همین دلیل برای آنان در زندگی روزمره مشکلاتی را بوجود می آورد.

هرنوع معلولیتی روی تمامی ‌وجود شخص اثر می‌گذارد و اگرچه می‌توان نوع و درجه معلولیت را مشخص کرد ولی، قاعدتاً باید از تاثیرگذاری معلولیت روی تمامی‌ساختار و تواناییهای فیزیکی و روانی شخص صحبت کرد. به همین علت است که نمی‌توان درمورد معلولین جسمی ‌فقط به معلولیتهای قابل تشخیص و یا ظاهری توجه نمود، بلکه باید به تأثیرات احتمالی که این معلولیتها بر روی روان شخص معلول برجای می‌گذراند نیز توجه کرد.

به همین منظور واحد سلامت اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه 4 با مشارکت خانه سلامت محله فاطمی به جهت افزایش آگاهی شهروندان درباره علل معلولیت ها، انواع ان و شیوه صحیح برخورد با این عارضه طبیعی و اجتماعی اقدام به برگزاری کارگاه اموزشی اشنایی با معلولیت در سرای محله فاطمی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج