مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از بهره برداری پروژه پردیس تئاتر حرفه ای شهر تهران(خاوران) بعد از ماه مبارک رمضان و در مرداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا جعفری با اشاره به ویژگی‌های پروژه تئاتر حرفه‌ای خاوران گفت: این مرکز بزرگ‌ترین مرکز تئاتر حرفه‌ای ایران است که در جنوب شرقی تهران و در نزدیکی فرهنگسرای خاوران ساخته شده است. مساحت این مکان فرهنگی ۲۷ هزار و ۹۶۰ مترمربع است و با زیربنای ۱۸ هزار و ۱۸۲ مترمربع جنب فرهنگسرای خاوران قرار دارد.

وی با تاکید بر پیشرفت صددرصدی پروژه مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران عنوان کرد: این مرکز فرهنگی و سالن تئاتر با تجهیزات و امکانات گسترده به منظور رفع نیاز هنرمندان به مرکز حرفه‌ای و نیاز مناطق جنوب شهر به اماکن فرهنگی و هنری در منطقه ۱۵ احداثشده است.

جعفری با اشاره به امکانات و تجهیزات پردیس تئاتر خاوران اظهار داشت: مرکز مذکور دارای یک سالن اصلی با گنجایش هزار نفر، ۴ سالن نمایش تجربی با گنجایش ۱۵۰ نفر و یک سالن نمایش تئاتر عروسکی با ظرفیت ۱۲۰ نفر است.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی افزود: همچنین این مرکز مجهز به سالن نمایش سینما و آمفی تئاتر، امکانات اجرای کنسرت‌های بزرگ موسیقی، کارگاه ساخت دکور و خیاطی، سالن‌های تمرین، اتاق گریم، امکانات برای برگزاری تئاتر موزیکال، تئاتر سنتی، کتابخانه تخصصی، سایت اینترنت، گالری‌ها و مکان‌هایی تفریحی چون رستوران، فروشگاه، سالن بازی کودکان و غرفه‌های فروش محصولات فرهنگی است.

جعفری با اشاره به زمان بهره برداری از ابر پروژه پردیس تئاتر خاوران بیان کرد: قرار است تا پس از ماه مبارک رمضان و در مردادماه با حضور مسئولان فرهنگی کشور شاهد افتتاح این پروژه باشیم.