شهردار منطقه ۷ گفت: مجتمع بهاران در این منطقه با هدف توانمندسازی اجتماعی مددجویان بهبودیافته از اعتیاد راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید طلوعی اظهار داشت: در مجتمع توانمندسازی بهاران، پس از شناسایی افراد آسیب دیده، خدمات اسکان، ارائه خدمات بهداشتی و تغذیه‌ای و درمانی، اصلاح رفتار، حرفه و مهارت‌آموزی، اشتغالزایی، بازگشت به خانواده و جامعه و پیگیری وضع مددجو ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مجتمع بهاران به منظور پایدارسازی افراد بهبودیافته از اعتیاد و تمایل آن‌ها به بازگشت به خانواده راه اندازی شد، تصریح کرد: این مجتمع در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۲۰ مترمربع و در ۷ طبقه ساخته شد که به اقشار آسیب دیده یا‌‌ همان بهبود‌یافتگان از اعتیاد خدمات ارائه می‌دهد.

شهردار منطقه ۷ با اشاره به اینکه این مرکز می‌تواند پایگاه مناسبی برای حمایت و پشتیبانی از افراد آسیب دیده باشد، بیان کرد: در این مجتمع امکاناتی از قبیل حمام، آرایشگاه، رختکن، سرویس بهداشتی، نمازخانه و کتابخانه، خوابگاه، واحد مددکاری، غذاخوری، کارگاه توانمندسازی و مهارت‌آموزی، اتاق ورزش، سرگرمی و فراغت، فضای باز و هواخوری در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: راه اندازی این مرکز می‌تواند پایگاه مناسبی برای حمایت و پشتیبانی از همنوعان آسیب دیده باشد و موفقیت این برنامه در گرو مشارکت شهروندان و دستان حمایت گر آنان برای نجات جامعه و انسان‌های آسیب دیده از تلاطم و ناگواری‌های روزگار است که رضایت خداوند متعال را در پی دارد.

لازم به ذکر است مجتمع بهاران منطقه ۷ در خیابان شهید مدنی، کوچه اکبری پلاک ۱۰ واقع شده است.