استاندار تهران با ابراز خشنودی از تولد دوباره شبکه پنجم به عنوان شبکه تهران گفت: پخش ملی برنامه‌های شبکه تهران با توجه به اینکه در استان تهران اقوام مختلفی حضور دارند فرصت مغتنمی است.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با میلاد امام رضا(ع) و پایان دهه کرامت، سیدحسین هاشمی به عنوان نخستین میهمان شبکه تهران پس از تولد دوباره شبکه در ویژه برنامه " سلام " حضور یافت.

سیدحسین هاشمی با تشکر از رئیس و مسئولان صدا و سیما برای بازگشت شبکه تهران تصریح کرد: ‌ مردم، ائمه جمعه، مسئولان نظامی، امنیتی و اطلاعاتی یکصدا نسبت به حذف ماهیت استانی شبکه تهران معترض بودند و خوشحالیم که در دهه کرامت شبکه تهران به حالت قبل بازگشت.

در ادامه برنامه استاندار در پاسخ به سوال مجری برنامه در مورد حل مشکلات و چالش های استان تهران گفت: رسیدگی به مشکلات تهران رو به بهبود است و از جمله مشکل آب شرب تهران که همواره مطرح بوده در حال حاضر بهداشت آب شرب تهران صد در صد تامین شده است.

هاشمی افزود: در شرق تهران حدود ۵۰ میلیون مترمکعب کسری آب شرب داشتیم که با مدیریت مصرف، کیفیت و انتقال آب و همراهی خوب مردم حل شده است.

وی در ادامه با اعلام خبری در راستای کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا در تهران گفت: با اختراع محلولی که در سوخت بنزین و گازوئیل استفاده می شود میزان آلودگی هوا در ماشین های با مصرف بنزین تا ۵۰ درصد و در مصارف گازوییلی تا ۶۰ درصد کاهش می یابد.

استاندار تهران تاکید کرد: با تایید طرح توسط سازمان استاندارد، ‌قرار است به شکل پایلوت در استان تهران اجرا شود.

وی با بیان اینکه هر ماه یکبار گزارشی از اقدامات در استان تهران ارائه می شود گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و لزوم اختصاص ۲۰ درصد برنامه های صدا و سیمای هر استان به برنامه های اقتصاد مقاومتی، صدا و سیما می تواند برای پوشش و انعکاس برنامه های اقتصاد مقاومتی استانداری حضور یابد.

هاشمی تاکید کرد: استانداری تهران نسبت به سایر استان ها مسئولیت زیادی در هماهنگی امور به دوش دارد.