رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با انتقاد از صفر شدن بودجه ساخت و تجهیز مراکز اسکان اضطراری شهروندان در بودجه سال آینده شهرداری گفت : متاسفانه در بودجه 97 بودجه ساخت و تجهیز مراکز اسکان اضطراری شهروندان صفر شده است واین در حالی است که در گذشته بودجه هفت میلیارد تومانی داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مجید فراهانی  در چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران  با بیان این مطلب افزود: سازمان مدیریت بحران برای راه‌اندازی سامانه هشدار سریع زلزله به هشت میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. با این سامانه  امواج زمین لرزه در آن ثبت شده و شهروندان با نصب اپلیکشن موبایلی می‌توانند قبل از وقوع از آن مطلع شوند. در این سامانه پیش‌بینی شده که قبل از وقوع زلزله، آب و برق، گاز و ... قطع شود. 

به گفته وی؛ می‌توان بودجه هشت میلیاردی مورد نیاز راه‌اندازی این سامانه را از محل زیباسازی نما، پاک‌سازی نما و ... تامین کرد

این در حالی است که صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران  گفت: راه‌اندازی این سامانه یک امر ضروری است و اما از آنجایی که تامین نقدیندگی آن از محل خدمات شهری پیش‌بینی شده، قطعا در جریان کار با کمبود نقدیندگی مواجه می‌شویم. 

به گزارش خبرنگار موج، مدیر کل بودجه شهرداری با اشاره به اینکه سازمان مدیریت بحران برای اسکان اضطراری شهروندان دو منطقه 4 و 13 را انتخاب کرده است، یادآور شد:‌ بودجه این اسکان اضطراری در بودجه مناطق گنجانده شده است و اینگونه نیست که پیشنهاد ما صفر باشد. 

با توجه به اینکه محل تامین اعتبار این دو پیشنهاد مشخص نیست، این پیشنهاد به کمیسیون برگشت داده شود تا بررسی دقیقتر انجام گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج