نمایش «نویسنده» از کشور هلند، «پیتر ببره» از اکراین و «اودیسه» از روسیه از جمله نمایش‌هایی هستند که در بخش بین‌الملل شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک به صحنه می‌روند.

به گزارش خبرگزاری موج، نمایش «نویسنده» نوشته «اولریک کواد» و کار «جو استوم‌گرن» درباره یک دانشجوی ادبیات است که برای تز فوق لیسانسش درباره نویسنده خاصی تحقیق می‌کند و بتدریج وارد داستان‌های آن نویسنده می‌شود.

این نمایش ویژه مخاطب بزرگسال، به زبان انگلیسی و با زیرنویس فارسی اجرا می‌شود.نمایش «نویسنده» با عروسک‌های غول‌پیکر، ماپت و تن‌پوش اجرا می‌شود.

اما گروه روسیه با نمایش «اودیسه» دیگر میهمانان خارجی این دوره از جشنواره هستند.این نمایش نوشته و کار «الکسی لیلاوسکی» است که نگاهی متفاوت به داستان مشهور «اودیسه» دارد.این نمایش که مخاطب آن خانواده‌ها هستند، با تکینیک عروسکی تاب تیبل اجرا می‌شود.

«پیتر ببره» کار کشور اکراین، دیگر اثری است که در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر عروسکی به صحنه می‌رود.این نمایش همان گونه که از نامش بر می‌آید، ویژه تماشاگران کودک اجرا می‌شود و داستان آن درباره بچه ببری است که در جنگل مراحل رشد و بزرگ شدن را طی می‌کند. داستان این نمایش در یکی از جنگل‌های آفریقا اتفاق می‌افتد.نویسنده نمایش «پیتر ببره» یانو شوسکا و کارگردان آن نویا زین است.این نمایش یک اثر موزیکال است که با بهره‌گری از تکنیک‌های مختلف تئاتر عروسکی به صحنه می‌رود.

** جشنواره نمایش عروسکی صاحب سایت شد

سایت شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک راه‌اندازی شد.

در این دوره همچون دوره پانزدهمن جشنواره، سایت تهران مبارک برای اطلاع‌رسانی اخبار و رویدادهای جشنواره راه‌اندازی شده است.

این سایت ۲ زبان فارسی و انگلیسی دارد و از بخش‌های مختلف تشکیل شده است. مرور بر ۱۵ دوره از جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک نیز در این سایت قرار گرفته است.

علاوه بر بخش جشنواره و رویدادهای این دوره از جشنواره، بخش‌هایی چون آموزش، پژوهش و گالری نیز در این سایت تعبیه شده است.

اخبار و اتفاقات شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک را می‌توانید در آدرسhttp: / / mobarak. theater. ir/مشاهده کنید.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاترعروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هشتم شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.