شورای مرکزی کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران به حذف برخی تندیس‌ها در جشن خانه سینما واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری موج، شورای مرکزی کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران در نامه‌ای به کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن سینمای ایران، نسبت به کم شدن جوایز بخش تبلیغات و حذف تندیس‌های پوستر و آنونس واکنش نشان داد.

در این نامه که بعد از اعلام آیین‌نامه به دبیر جشن ارسال شد، خطاب به کمال تبریزی آمده است:

«با سلام

احتراما به استحضار می‌رساند که تغییرات به وجود آمده در آئین‌نامه جشن در این دوره، جوایز بخش مواد تبلیغی را نسبت به دوره قبل از ۲ تندیس و ۲ دیپلم افتخار به فقط ۲ دیپلم تقلیل داده است. این صنف متشکل از چهار گروه طراحان گرافیک / طراحان تیزر و آنونس / طراحان عنوان‌بندی و مدیران روابط عمومی است که با این تقسیم‌بندی جوایز، ۲ گروه از آنها به طور کامل نادیده گرفته شده‌اند و دو گروه دیگر هم سهم حداقلی از جوایز را دارند.

شما به عنوان کارگردان با سابقه و با تجربه سینمای ایران که اتفاقا در فیلم‌هایتان به عنوان‌بندی نگاه ویژه‌ای داشته‌اید به خوبی آگاه هستید که تبلیغات و مواد تبلیغی اثر قابل توجهی در دیده شدن و بازگشت سرمایه در سینما را دارد و توجه به این مقوله در سینمای ایران بعد از تاسیس کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران وارد دوره‌ی جدیدی شده و ما به عنوان نمایندگان این صنف در صدد ایجاد فضایی هستیم که ارتباط اعضا با تهیهکنندگان و پخش‌کنندگان سینما به صورتی حرفهای و کاملا علمی و انگیزه هر دو طرف برای رسیدن به نتیجه مطلوب بالا رود.

لذا کم توجهی به این بخش آن هم از طرف خانه سینما که همواره حامی و مشوق اعضای صنوف مختلف بوده میتواند به نوعی باعثبی انگیزگی در بین متخصصان این بخش شده و به حضور حداکثری اعضای صنف در این جشن خدشه وارد نماید.

از طرفی با توجه به نوپا بودن این صنف هنوز آمادگی برگزاری جشنی مستقل وجود ندارد و طی برنامهریزیهای به عمل آمده نزدیکترین زمان برای برگزاری این جشن مستقل سال آینده خواهد بود.

با توجه به نگاه ویژه حضرتعالی به هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این جشن پیشنهاد می‌شود که جوایز این دوره به همان شیوه سال قبل تغییر کند تا سال آینده با برنامه‌ریزی و برگزاری جشنی تخصصی در جهت تقویت این بخش گام‌های اساسی برداشته شود.

پیشاپیش از نگاه حرفه‌ای و حمایتی حضرتعالی کمال تشکر و قدردانی را داریم.»