دومین دور از سفر تابستانی تریلی سیار نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از روز ۱۷ مرداد در استان آذربایجان غربی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، تریلی سیار تئاتر کانون در این دور از سفر خود با نمایش «هفت خوان رستم» به کارگردانی میثم یوسفی ابتدا در شهرهای تکاب، بوکان، شاهین‌دژ، ارومیه و سیلوانا  در استان آذربایجان غربی اجرای نمایش خواهد داشت.

در ادامه تریلی سیار تئاتر کانون پس از اجرا در استان آذربایجان غربی راهی استان زنجان می‌شود و از ۲۳ تا ۲۷ مرداد هر روز در دو نوبت برای بچه‌های این استان اجرای نمایش خواهد داشت و در ادامه از ۲۹ مرداد تا ۲ شهریور مهمان کودکان و نوجوانان استان قزوین می‌شود.

در همین حال استان البرز آخرین مقصد این امکان فرهنگی است که در روزهای ۴ تا ۸ شهریور میزبان گروه نمایش «هفت‌خوان رستم» خواهد بود.

نمایش «هفت خوان رستم» داستان کیکاووس پادشاه ایران است که با سپاه خود در چنگ دیوان مازندران گرفتار می‌شود و رستم برای نجات او و سپاهش به سوی مازندران حرکت می‌کند و در این مسیر باید از هفت خوان بگذرد و…

نمایش «هفت خوان رستم» به نویسندگی آتسا شاملو و کارگردانی میثم یوسفی دومین تئاتر از پروژه «کتاب، تئاتر، مدرسه» بر گرفته از کتاب درسی ششم دبستان است که با تکنیک بازی زنده و ماسک با درون‌مایه‌ای حماسی در قالب طنز برای کودکان و نوجوانان تولید شده است.

محمدرضا مختاری، حمیدرضا نوری و مصطفی مظفری در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.