امیرحسین علم‌الهدی در پاسخ به برخی انتقادات نوشت: در کنار هم نمایش دادن فیلم‌هایی چون «ایستاده در غبار»، «لانتوری» و «فروشنده» در هنروتجربه با مراعات ظرفیت نمایشی، مطمئنا آدرس شفاف‌تری به مخاطبان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیرحسین علم‌الهدی مدیر اجرایی و دبیر شورای سیاستگذاری گروه «هنروتجربه» طی یادداشتی به سوالات و نقطه نظرات مطرح شده درباره اکران همزمان فیلم‌هایی چون «ایستاده در غبار»، «لانتوری» و «فروشنده» در گروه هنر و تجربه پاسخ داد.در بخشی از این یادداشت آمده است:«گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حالی در سال ۹۳ فراخوان اکران آثار را منتشر کرد که از ابتدا به این نکته واقف بودیم که تفکیک صددرصدی بین سینمای اکران و «هنر و تجربه» به سختی امکان‎پذیر است. لذا برخی از فیلم‌های متفاوت و برتر سینمای بدنه هم که حاوی جنبه‌های هنری و تجربی هستند و به دلیلی این امکان را دارند که جایی در اکران گروه سینمایی «هنروتجربه» پیدا کنند، می‌توانند در چارچوب این طرح به نمایش درآیند. با این تعریف سینمای اصغر فرهادی کارگردان «فروشنده»، محمدحسین مهدویان کارگردان «ایستاده در غبار» و رضا درمیشیان کارگردان «لانتوری» جزو لاینفک سینمای «هنر و تجربه» است. تجربه نمایش «ایستاده در غبار» در سینمای «هنر و تجربه» نیز باعثبه‌وجود آمدن نوعی ارزش افزوده برای دو طرف شد. علم‌الهدی در ادامه نوشته است: از طرف دیگر نحوه سانس‌بندی سینماهای «هنر و تجربه» برای فیلم‌هایی از قبیل «ایستاده در غبار»، «لانتوری» و «فروشنده» در تقابل با فیلم‌های دیگر این گروه نیست و تمامی فیلم‌ها براساس قابلیت‌های خود در معرض نگاه مخاطبان قرار خواهد گرفت. همان‎طور که گفته شد، نمی‌توان این فیلم‌سازان و آثارشان را از سینمای «هنر و تجربه» منفک دانست و این اقدام با توجه به خواست مخاطبان این گروه سینمایی برای تماشای آثار فیلم‌سازان «هنر و تجربه» که در دیگر گروه‌های سینمایی اکران می شود، انجام شد. ما اعتقاد داریم که با این اقدام سیاست‌های سینمای «هنروتجربه» شفاف‌تر می‌شود و اتفاقا در کنار ده‌ها عنوان فیلم‌های به نمایش درنیامده که درحال اکران‌شان هستیم و برای شفافیت بیشتر تعاریف سینمای «هنروتجربه» لاجرم باید نسبت به نمایش این سه فیلم اقدام می‌شد. مگر این‌که بخواهیم سینمای «هنر و تجربه» را به کمیت مخاطبان ارجاع دهیم که اطمینان دارم دیگر کسی معتقد به این تفکیک بندی نیست و نخواهد بود.
در این یادداشت آمده است: درخواست نمایش فیلم‌های این عزیزان نیز از هر دو طرف بوده‌است. همانطور که می‌دانیم این آثار در سرگروه‌های خود نهایتا در ۱۰ هفته اکران می‌شوند و بعد از آن امکان دسترسی مخاطب به فیلم‌ها فراهم نیست و در چنین شرایطی «هنروتجربه» امکان نمایش طولی را در دسترس مخاطبان علاقه‌مند قرار داده‌است و می‌تواند ماه‌ها محل رجوع تماشاگران باشد. علم‌الهدی در بخش دیگری از مطلب خود و در پاسخ به این موضوع که ظرفیتی که در اختیار فیلم‌های دیگر سرگروه‌های قرار می گیرد می‌تواند در اختیار آثار مستند و کوتاه که شانس اکران ندارند قرار گیرد، نوشته است: مخاطبان برای تماشای فیلم‌های کوتاه، مستند و سینمایی هم می‌توانند سانس‌های نمایش مورد نظرشان را انتخاب کنند که درصورت سرریز شدن درخواست مخاطبان سانس‌هایی دیگری اعلام و در صورت نیاز در کنار دیگر سانس‌ها قرار می‌گیرد. اگرچه فیلم‌های کوتاه و بلند زیادی هستند که در صف اکران قرار دارند اما آن آثار هم قطعا اکران خواهند شد و باید توجه داشت که بی‌اعتنایی به فیلم‌های اکران که دارای شاخص‍‎های «هنروتجربه» هستند به ضرر سینمای «هنروتجربه» است. در کنار هم نمایش دادن این فیلم‌ها با مراعات کردن ظرفیت نمایشی مطمئنا آدرس شفاف‌تری به مخاطبان خواهد داد و نمی‌توانیم به مخاطبان‌مان بگوییم که حال که به این گروه سینمایی عادت کرده‎اید فیلم‌های شاخص «هنروتجربه» را که در سینماهای دیگر و در زمان کم اکران می‌شود در همان سینماها ببینید.