رییس سازمان سینمایی و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی انتخاب منوچهر شاهسواری به عنوان مدیرعامل خانه سینما را تبریک گفت. رضا میرکریمی هم همه شایعات مربوط به فعالیت تازه‌اش پس از خداحافظی از خانه سینما را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، متن پیام دکتر حجت الله ایوبی به مدیرعامل جدید خانه سینما بدین شرح است: باسمه تعالی هنرمند ارجمند جناب آقای منوچهر شاهسواری انتخاب شما به عنوان مدیرعامل خانه سینما خبری امیدوارکننده برای همه اهالی سینماست. نقش بسیار موثرتان در ایجاد فضای همدلی بین جامعه سینمایی را اهالی سینما فراموش نخواهند کرد. خانه سینما به عنوان یکی از مهمترین صنوف فرهنگی و هنری کشور، نمونه آشکاری از موفقیت فعالیتهای صنفی در کشور است. خانه سینما نشانه ای از رشد وبالندگی و پیشرفت، مدنیت، احترام به اصناف و توسعه اجتماعی است. سازمان سینمایی برای هرنوع همکاری به منظورارتقاء جایگاه خانه سینما آماده و موفقیت و شکوفایی این نهاد پر ثمر و موفق را گامی بلند برای رشد و تعالی سینمای پر افتخار کشور می‌داند. خانه سینما خانه امید اهالی سینما و یار و مددکار سازمان سینمایی برای تحقق اهداف بلند فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران است. یقین بدانید این سازمان برای پویایی اصناف همواره در کنارتان خواهد بود. همچنین جا دارد از تلاش‌های به یاد ماندنی، صبوری و مدیریت شایسته سینماگرفرهیخته جناب آقای سید رضا میرکریمی قدردانی نمایم. دوران مدیریت سیدرضا میرکریمی نماد مدیریت هوشمند، عقلانیت محور و خلاقانه برای تثبیت جایگاه خانه سینما پس از بحرانی‌ترین روزگار سینمای ایران بود. مدیریت شایسته سیدرضا میرکریمی و همدلی و همراهی اهالی سینما توانست زخم‌های نشسته بر جان و روح سینمای ایران را التیام بخشد. به برکت این مدیریت خوب، این خانه بعد از لرزه‌ها و پس لرزه‌های هجومی تاریخی به قلب سینمای ایران اینک خود را بازیافته و باردیگر در مسیر رشد و پیشرفت قرارگرفته است. موفقیت‌های روزافزونتان را در این مسئولیت مهم از خداوند متعال خواستارم. حجت‌الله ایوبی - معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی
به گزارش موج، یکی از روزنامه‌های صبح شب گذشته در خبری ضمن اعلام خبر خداحافظی میرکریمی از خانه سینما به خاطر درگیری ساخت سریال شهید همت و همکاری با محمدباقر قالیباف شهردار تهران را منتشر کرد. امروز نیز رسانه‌ها از احتمال حضور میرکریمی بر مسند مدیریت یکی از زیرمجموعه‌های سازمان سینمایی خبری را منتشر کردند که میرکریمی هیچکدام از آنها را تأیید نکرده است.