علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پیامی درگذشت عباس کیارستمی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، حاجیان زاده در پیام تسلیت خود نوشته است: شامگاه چهاردهم تیر، خبر اندوهبار درگذشت عباس کیارستمی، هنرمند بزرگ و صاحب‌سبک سینمای ایران، در رسانه‌ها پیچید و موجی از تأسف و تأثر به دنبال داشت. دوستداران هنر و به ‌ویژه علاقه‌مندان سینمای کیارستمی در انتظار دریافت خبر بهبودی حال این هنرمند بزرگ بودند و ‌امیدوار به این‌که بار دیگر قامت بلند او را در کسوت کارگردانی فیلمی تازه شاهد باشند، اما دریغ و صد دریغ که خبری تلخ از راه رسید و آه از نهاد اهالی خانواده‌ بزرگ هنر ایران، از جمله دلبستگان به سینمای کودک ایران و اعضای خانواده‌ی صمیمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برآورد.

در ادامه پیام مدیرعامل کانون آمده است: این هنرمند بزرگ که از حدود نیم‌قرن پیش با ساخت فیلم‌های «نان و کوچه»، «زنگ تفریح»، «تجربه»، «مسافر»، «خانه دوست کجاست» و «مشق شب» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گامی بلند در مسیر قوام ‌یافتن سینمای کودک و نوجوان کشور برداشت، راه را برای تجربه‌های هنری نسل جوان گشود. او سال‌های سال سوژه‌های آثار خود را از متن زندگی مردم برمی‌گزید، هنرمندانه در پی آن بود که حتی واقعیت‌های تلخ را با نگاهی هنرمندانه به تصویر بکشد و از پس حادثه‌های تلخی که به مرگ هزاران نفر می‌انجامیدند، راهی برای تداوم زندگی باز کند.

حاجیان‌زاده در بخش دیگری از پیام خود تأکید کرده است: کیارستمی که با خلق آثاری ارزشمند، نام ایران و سینمای ایران را در جهان بلند آوازه کرد، نخل طلای کن را برای میهن‌اش به ارمغان آورد و جشنواره‌های جهانی انواع جوایز و افتخارها را به پایش ریختند، از هر موفقیتی برای هنر و سینمای ایران شاد می‌شد. او کارگردان زندگی بود؛ هنرمندی همواره امیدوار که سعی داشت امید و تفکر را در پیکره‌ی جوامع انسانی و به‌ویژه در میان کودکان و نوجوانان بپراکند و همچنان تا آخرین روزهای زندگی، خلاقانه به سوژه‌های تازه‌ می‌اندیشید و در پی طرح‌های نو بود.

مدیرعامل کانون در پایان پیام خود آورده است: اکنون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در کنار جامعه‌ی سینمایی کشور و به‌ویژه دوستداران سینمای کودک و نوجوان، خود را داغدار می‌بیند و صمیمانه ضایعه‌ی درگذشت این هنرمند نام‌آور را به همه‌ی همکاران کانون، اهالی سینما و به‌ویژه پیشکسوتان هنر و سینمای کودک و نوجوان کشور تسلیت می‌گوید و از خداوند منان می‌خواهد به پاس همه‌ی زیبایی‌هایی که این هنرمند برای کودکان و نوجوانان خلق کرد، او را در بیکرانِ رحمت و آمرزش و مهربانی خود پذیرا باشد.