انیمیشن های «زال و سیمرغ»، «ملک خورشید» و چهار انیمیشن دیگر از علی اکبر صادقی در هفته فیلم های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری موج، در سومین روز از نمایش منتخبی از فیلم های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، روز چهارشنبه ۲ تیرماه ساعت ۵ بعدازظهر، انیمیشن های «زال و سیمرغ» (۱۳۵۶)، «رخ» (۱۳۵۳)، «گلباران» (۱۳۵۱)، «ملک خورشید» (۱۳۵۴)، «من آنم که» (۱۳۵۲) و «هفت شهر» (۱۳۵۰) از علی اکبر صادقی درسالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

علی اکبر صادقی در سال ۱۳۱۶ در تهران متولد شده است. وی در سال ۱۳۳۷ به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت و به تدریج، صاحب سبک ویژه ای در تصویرسازی و نقاشی با حال و هوای ایرانی شد و این سبک در فیلم های انیمیشن او نیز دنبال می شود.

آثار صادقی، همگی از عناصر مشترکی مانند داستان های ملی و نگارگری(مینیاتور) ایرانی بهره گرفته اند. سبک نقاشی صادقی به نوعی یادآور نقاشی قهوه خانه ای در تلفیق با فضای سوررئال است که همین فضای سوررئال به نوعی آثار او را متفاوت ساخته و در کنار توجه به مولفه های ایرانی، یکی دیگر از مولفه های سبک او به شمار می رود و فیلم های انیمیشن صادقی ادامه سبک او در نقاشی است.

علاقه مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه های نمایش فیلم های کانون به صورت رایگان و آزاد، تا روز ۱۰ تیرماه ساعت ۵ بعداز ظهر به غیر از جمعه ۴ و دوشنبه ۷ تیر ماه به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.