نامزدهای هجدمین جشن سینمای ایران معرفی شدند و فیلم «ابد و یک روز» با ۱۱ نامزدی در صدر رکوردداران جشن امسال قرار گرفت. بعد از این فیلم «جامه‌دران» و «کوچه بی‌نام» با ۸ نامزدی در رشته‌های مختلف قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، «بادیگارد» با ۶ نامزدی، «اژدها وارد می‌شود»، «ایستاده در غبار» و «ناهید» با ۵ نامزدی در رده‌های بعدی جشن امسال قرار دارند. روابط عمومی جشن سینما اعلام کرد: در تاریخ ششم و هفتم شهریور ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج شورای صیانت از آرای هجدهمین جشن سینمای ایران متشکل از کمال تبریزی (دبیر جشن)، علی دهکردی (نماینده منتخب داوران) و محمدرضا مویینی(نماینده خانه سینما) پشت درهای بسته پاکت های رای در همه رشته ها را گشود و آرای داوران را شمرد. بر اساس شمارش آرا، نامزدهای هر رشته به شرح زیر اعلام شد:

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

۱ - هادی اسلامی برای فیلم «بادیگارد»

۲ - جواد مطوری برای فیلم «مرگ ماهی»

۳ - جواد مطوری برای فیلم «بهمن»

۴ - امیررضا معتمدی برای فیلم «مزار شریف»

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

۱ - آرش آقابیگ برای فیلم «بهمن»

۲ - اصغر پورهاجریان برای فیلم «۳۶۰ درجه»

۳ - محسن روزبهانی برای فیلم «بادیگارد»

۴ - ایمان کرمیان برای فیلم «ایستاده در غبار»

۵ - عظیم محمدی برای فیلم «عاشق‌ها ایستاده می‌میرند»

نامزدهای بهترین چهره پردازی

۱ - ایمان امیدواری برای فیلم «کوچه بی‌نام»

۲ - شهرام خلج برای فیلم «ایستاده در غبار»

۳ - محسن دارسنج برای فیلم «بارکد»

۴ - سعید ملکان برای فیلم «ابد و یک روز»

۵ - مهین نویدی برای فیلم «۳۶۰ درجه»

نامزدهای بهترین صداگذاری و میکس:

۱ - علیرضا علویان برای فیلم «بادیگارد»

۲ - علیرضا علویان برای فیلم «ابد و یک روز»

۳ - آرش قاسمی برای فیلم «خشم و هیاهو»

۴ - امیرحسین قاسمی برای فیلم «جامه‌دران»

۵ - محمود موسوی نژاد برای فیلم «کوچه بی‌نام»

نامزدهای بهترین صدابرداری:

۱ - حسین بشاش برای فیلم «خشم و هیاهو»

۲ - حسن زاهدی برای فیلم «گینس»

۳ - امین میرشکاری برای فیلم «ابد ویک روز»

۴ - زنده‌یاد یدالله نجفی برای فیلم «جامه دران»

۵ - امیر نوبخت برای فیلم «عادت نمی‌کنیم»

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

۱ - حجت اشتری برای فیلم «بارکد»

۲ - رعنا امیری برای فیلم «خشم و هیاهو»

۳ - سارا سمیعی برای فیلم «دو»

۴ - بابک کریمی برای فیلم «جامه‌دران»

۵ - غزاله معتمد برای فیلم «ابد و یک روز»

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

۱ - حجت اشتری برای فیلم «بارکد»

۲ - ایرج رامین فر برای فیلم «احتمال باران اسیدی»

۳ - امیرحسین قدسی برای فیلم «اژدها وارد می‌شود»

۴ - کیوان مقدم برای فیلم «دو»

۵ - محسن نصرالهی برای فیلم «ابد و یک روز»

نامزدهای بهترین موسیقی فیلم:

۱ - سعید انصاری برای فیلم «جامه دران»

۲ - ستار اورکی برای فیلم «دوران عاشقی»

۳ - حامد ثابت برای فیلم «بهمن»

۴ - بهزاد عبدی برای فیلم «مزار شریف»

۵ - کارن همایون فر برای فیلم «بادیگارد»

نامزدهای بهترین تدوین:

۱ - امیر ادیب پرور برای فیلم «کوچه بی نام»

۲ - ژیلا ایپکچی برای فیلم «خداحافظی طولانی»

۳ - حسن حسن دوست برای فیلم «جامه دران»

۴ - مهدی حسینی وند برای فیلم «بادیگارد»

۵ - بهرام دهقانی برای فیلم «ابد و یک روز»

۶ - هایده صفی یاری برای فیلم «اژدها وارد می‌شود»

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

۱ - هومن بهمنش برای فیلم «بهمن»

۲ - هومن بهمنش برای فیلم «اژدها وارد می شود»

۳ - علیرضا زرین دست برای فیلم «کفش هایم کو؟»

۴ - پیمان شادمانفر برای فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من»

۵ - پیمان شادمانفر برای فیلم «خشم و هیاهو»

۶ - مرتضی قیدی برای فیلم «ناهید»

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: ۱ - برزو ارجمند برای فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» ۲ - علی باقری برای فیلم «اژدها وارد می شود» ۳ - پوریا رحیمی برای فیلم «احتمال باران اسیدی» ۴ - محسن کیایی برای فیلم «بارکد» ۵ - نوید محمد زاده برای فیلم «ابد و یک روز»

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن: ۱ - پانته آ بهرام برای فیلم «کوچه بی نام» ۲ - سحر دولتشاهی برای فیلم «شکاف» ۳ - سوگل خلیق برای فیلم «دو» ۴ - فرشته صدر عرفایی برای فیلم «کوچه بی نام» ۵ - مریم کاظمی برای فیلم «جامه دران» نامزدهای بهترین نقش اول مرد: ۱ - سعید آقاخانی برای فیلم «خداحافظی طولانی» ۲ - فرهاد اصلانی برای فیلم «کوچه بی نام» ۳ - هادی حجازی برای فیلم «ایستاده در غبار» ۴ - سیامک صفری برای فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» ۵ - پیمان معادی برای فیلم «ابد و یک روز» نامزدهای نقش اول زن: ۱ - سحر احمدپور برای فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» ۲ - ساره بیات برای فیلم «ناهید» ۳ - نگار جواهریان برای فیلم «قندون جهزیه» ۴ - باران کوثری برای فیلم «جامه دران» ۵ - باران کوثری برای فیلم «کوچه بی نام»

نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی: ۱ - یدالله صمدی - حسین مهکام برای فیلمنامه «پدر آن دیگری» ۲ - حمیدرضا قطبی برای فیلمنامه «جامه دران» ۳ - سهیلا گلستانی برای فیلمنامه «دو»

نامزدهای بهترین فیلمنامه: ۱- محسن امیر یوسفی برای فیلم «خواب تلخ» ۲- آیدا پناهنده – ارسلان امیری برای فیلم «ناهید» ۳- مانی حقیقی برای فیلم «اژدها وارد می‌شود» ۴- سعید روستایی برای فیلم «ابد و یک روز» ۵- اصغر عبداللهی  برای فیلم «خداحافظی طولانی» نامزدهای بهترین کارگردانی: ۱- آیدا پناهنده برای فیلم «ناهید» ۲- وحید جلیلوند برای فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» ۳- ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم «بادیگارد» ۴- سعید روستایی برای فیلم «ابد و یک روز» ۵- محمد حسین مهدویان برای فیلم «ایستاده در غبار» نامزدهای بهترین فیلم: ۱- بیژن امکانیان برای فیلم «ناهید» ۲- علی جلیلوند - محمد حسین لطیفی برای فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» ۳- منصور لشگری قوچانی برای فیلم «کوچه بی نام» ۴- سعید ملکان  برای فیلم «ابد و یک روز» ۵- حبیب الله والی نژاد برای فیلم «ایستاده در غبار»