بیانیه‌ای با پایان یافتن نشست گفتگوهای سیاسی ایران و سوییس صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ با توجه به علاقمندی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و کنفدراسیون سوییس به گسترش بیش از پیش مناسبات فیمابین در چارچوب اجرای نقشه راه توسعه مناسبات دوجانبه، دور جدیدی از گفتگوهای سیاسی به ریاست تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه و رسیه قائم مقام وزارت خارجه سوییس در تاریخ ۲۷ خردادماه برابر با ۱۶ ژوئیه در برن برگزار شد.
در این گفتگوها علاوه بر مقامات وزارت امور خارجه، مسئولینی از حوزه های قضایی و همچنین مبارزه با تروریسم حضورداشتنند که در قالب سه گروه به بررسی روند روابط دوجانبه، تحولات منطقه ای و همکاری در حوزه قضایی و حقوق بشر پرداختند.
در این دور از گفتگوها که که به نزدیکتر شدن دیدگاههای دو طرف در مورد زمینه های مورد علاقه و حائزاهمیت برای طرفین منجر گردید کارشناسان ارشد دو کشور پیرامون موضوعاتی همانند روابط سیاسی و اقتصادی، موضوعات منطقه ای، مبارزه با تروریسم و اسلام هراسی، روند اجرای برجام به ویژه در زمینه حل موانع بانکی و چگونگی کمک به تسهیل و تاثیرگذاری بیشتر همکاریهای قضایی به بحثو تبادل نظر پرداختند.
در پایان این مذاکرات طرفین با ابراز خرسندی از روند گفتگوهای سازنده در زمینه های مختلف، بر ضرورت استمرار این گفتگو ها و فراهم نمودن زمنیه های اجرای توافقات حاصله شده در مسیر توسعه هرچه بیشتر روابط در ابعاد مختلف تاکید نمودند.