معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان نقش رسانه ها در روشن کردن افکار عمومی در جنگ نرم گفت: تکلیف و وظایف خطیر خبرنگاران آنها را تبدیل به سربازان جبهه فرهنگی کرده، که کمتر از حضور در خط مقدم نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، امروز عصر همزمان با روز خبرنگار، مراسم افتتاح «پاتوق خبر» در محل خبرگزاری بسیج با حضور جمعی از اهالی رسانه، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران وسردار محمد حسین سپهر، معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران برگزار شد.

در این مراسم سردار سپهر ضمن تاکید بر اهمیت کار رسانه در مقابله با تهدیدات نرم دشمن و با اشاره به جنگ نابرابر دشمنان اسلام در عراق و سوریه گفت: همان طور که خداوند متعال وعده داده است روزی حق خواهد آمد و باطل از بین رفتنی است.

وی همچنین به نقش مودیانه رسانه های صهیونیسم در القای افکار انحرافی اشاره کرد و افزود: امروز سه چهارم رسانه های بزرگ دنیا در اختیار صهیونیسم است و در این راستا آنها بیش از ۵ میلیارد مخاطب تلاش دارند تا افکار پلید خود را به مردم جهان القا کنند.

سردار سپهر خاطرنشان کرد: در این شرایط پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما در صحنه نبرد با دشمنان قرار گرفتیم که در این جنگ نرم خبرنگاران حکم سربازان جنگ فرهنگی را دارند. دشمن در فضای جنگ نرم سعی دارد با به کارگیری همه توان خود ضمن جلوگیری از رشد اندیشه اسلامی، خواسته های خود را به منصه ظهور برساند.

وی با بیان اینکه از دهه ۷۰ تاکنون رشد شبکه های ماهواره ای فارسیزبان چندین برابر شده است گفت: در سال ۱۳۷۲ تنها۳ شبکه ماهواره ای فارسی زبان وجود داشت اما امروز بیش از ۱۶۰ شبکه فارسی زبان در حال فعالیت هستند و این به آن خاطر است که صهیونیست ها و آمریکا پس از فروپاشی شوروی، اسلام و مسلمین را مهمترین خطر و تهدید خود می دانند.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: بر این اساس کار اهل رسانه بسیار سخت است و با توجه به رسالت دینی و اسلامی که در تنویر افکار عمومی دارد، کمتر از کسانی که در خط مقدم جنگ حضور دارند نیست. به همین دلیل است مه مقام معظم رهبری بر تبیین و اطلاع رسانی توانمندی ها تاکید داشته اند و فرمودند شما اهل رسانه تکلیف بزرگی دارید تا از نفوذ فکری و اعتقادی دشمن جلوگیری کنید.

سردار سپهر خاطرنشان کرد: ما در بسیج شاهد حضور افراد مختلف از اقصی نقاط کشور به عنوان خبرنگار افتخاری هستیم و تلاش داریم تا از این فرصت رسانه ای در راستای اهداف خود بهره مند شویم.

به گزارش موج، در این مراسم از خبرنگاران و عکاسانی که در در کنار رزمندگان مدافع حرم در سوریه حضور داشتند قدردانی شد.