نشست خبری امروز لاریجانی با خبرنگاران بی بهره از حاشیه نبود طوری که خبرنگاری او را دانشمند خطاب کرده و از دگر سو فقط چهار خبرنگار حق سوال پرسیدن از رییس مجلس داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نشست خبری رییس مجلط شورای اسلامی امروز(شنبه ۱۶ مردادماه) به مناسبت سالروز ۱۷ مراداد شهادت شهید صارمی و گرامی داشت روز خبرنگار در محل کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد.

* حضور ۱۷۰ خبرنگار و عکاس در نشست خبری لاریجانی

حدود ۱۷۰ خبرنگار و عکاس در جلسه خبری رییس مجلس حضور داشتند طوری‌که سالن جایی برای نشستن نداشت و تعدادی خبرنگاران سرپا ایستادند. اما این همه ماجرای نشست خبری امروز لاریجانی نبود. در این نشست تنها تعداد محدودی خبرنگار می توانستند از رییس مجلس سوال بپرسند آن هم به قید قرعه.

لاریجانی در میان همهمه خبرنگاران و پذیرایی از صاحبان قلم در ساعت ۱۴:۱۳ دقیقه وارد محل کمیسیون تلفیق مجلس شد و هنگام ورود رییس مجلس برخی به رسم احترام از جا برخواسته و عده‌ای هم نشسته بر صندلی خود، نظاره‌گر ورود لاریجانی و جلوس وی بودند.

در آغاز نشست تعداد اندکی خبرنگار شاید کمتر از تعداد انگشتان دست به قید قرعه حتی نه به پاس زودتر آمدن، سوالاتی از رییس مجلس درباره موضوعات مختلف روز پرسیدند و این فرصت برای بسیاری از رسانه های معروف حتب فراهم نشد.

*لاریجانی دانشمند می‌شود / اندراحوالات اشعار خبرنگار پیشکسوت

خبرنگار پیشکسوتی نامش در میان معدود خبرنگارانی که حق سوال پرسیدن از رییس مجلس داشتند، به چشم می خورد. مردوخی، خبرنگار پیشکسوت رسانه در حالی سوال خود را از علی لاریجانی پرسید که در ابتدای اظهاراتش به لاریجانی یک لقب جدید داد و گفت: بنده از جناب آقای دکتر لاریجانی دانشمند و سخنور سخن سنج کمال تشکر را دارم که همیشه نسبت به جامعه رسانه‌ای کمال همراهی را داشته‌اند. البته در همین حین بود که حضار با به به و چه چه کردن او را همراهی کردند.

وی قبل از طرح سوال خود همچون بقیه نشستهای خود ادامه داد: قبل از اینکه چند بیت شعر را برای حضار بخوانم مایلم دو بیت شعر بگویم که این مسئله باعثخنده حضار و بویژه تبسم علی لاریجانی شد؛ اما خبرنگاران متعجب که بخاطر سخنان پیشکسوت قهقهه سر داده بودند با جمله «ساکت باشید»! پیشکسوت رسانه‌، متعجب تر شدند؛ و این موضوع موجب پررنگ تر شدگ لبخند لاریجانی شد.

مردوخی در دوبیتی خود گفت:

آنکه از بند حوادثایمنی یابد کجاست

وانکه از دست قضا آسوده خاطر زیست کیست

آری آری گریه بر مرگ خردمندان خطاست

بلکه باید بر حیات مردم نادان گریست

شعر او اما به این جا ختم نشد و وی در ادامه قصیده ۱۷ بندی را که خود سروده بود و حتی تخلص هم داشت را تقدیم حضار کرد.

با شنیدن این ابیات خبرنگاران خنده‌ای بلند کردند و لاریجانی با لبخند در جواب اشعار این پیشکسوت عرصه خبر گفت: ابتدا از خداوند می‌خواهیم عمر طولانی به آقای مردوخی عطا کند چرا که وی هم شاعر است و هم خبرنگار که این مسئله بالاخره صدای خنده حضار داخل جلسه را بلندتر از چند دقیقه پیش کرد تا اینکه هیچ کس متوجه منظور این خبرنگار از بیاناتش در روز خبرنگار نشود.