فرمانده نیروی دریایی ارتش به مناسبت درگذشت مادر شهید سپهبد علی صیاد شیرازی پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش به مناسبت درگذشت مادر شهید سپهبد علی صیاد شیرازی پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهیدان، اسوه‌ها و یادگارهای ارزشمند و ماندگاری هستند که رضاى خدا و دعوت بنده‌ى برگزیده‌اش را برای دفاع از اسلام و میهن اسلامى اجابت نمودند و در راه این جهاد مقدّس، از هیچ کوششی تا بذل جان دریغ نکردند.

امروز استقلال و عزت ایران رهین آن مجاهدت ها و عزت و کرامت امت اسلامی در زمان حال و آینده در گرو ادامه و استمرار همین فرهنگ است که پرچمداران و پاسداران آن، خانواده معزز شهدا این یادگاران ارزشمند قهرمانان میهن اسلامی‌اند.

چرا که شهیدان سرافراز ما پرورش یافته در خانواده‌های دلیرپرور و الگوگرفته از پدران شهید پرور و تربیت شده مادرانی بوده‌اند که در محافل بزرگداشت حماسه امام حسین(ع) و با چشمانی که برای مظلومیت او گریسته است این فرزندان را در دامان خود پرورش داده‌اند و اگر شهید صیاد شیرازی، این بزرگ مرد تاریخ ایران اسلامی شیر روز و ساجد شب بود خصلت مادری و پدری را به ارثبرده بود.

فرماندهی معظم کل قوا، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، مورخه ۲۸/۶ / ۹۱ فرمودند: «شهدا حقیقتاً انوار تابناکى هستند که جامعه را، آینده را، تاریخ را روشن میکنند. اگر تحمل خانواده‌های شهدا نبود، جریان شهادت با این شکفتگى و نشاط در جامعه‌ى ما مواجه نمیشد و تلقى نمیشد. این خانواده‌هاى شهدا هستند که این منت بزرگ را بر سر جامعه‌ى ما دارند که شهادت در چشمها این‌قدر شیرین است خانواده‌هاى آنها هم صبر کردند؛ صبر برمجاهدت آنها، صبر بر رفتن آنها به سوى میدانهاى خطر. به زبان آسان مى‌آید: خانمى که مى‌بیند شوهرش دارد میرود و مادری که می‌بیند فرزندش از همه چیز گذشته است و دارد می رود طرف میدانى که این میدان، خطرى است و او تحمل میکند، کار این خانواده و خانم و مادر پرارزش است، بعد هم که او به شهادت می‌رسد، این شهادت را تحمل می‌کند، صبر می‌کند، این هم پر‌ارزش است.»

با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید و فرمانده گرانقدر امیر سپهبد علی صیاد شیرازی و حماسه آفرینی‌های همه‌ شهیدان قهرمان که در روزگار سرنوشت ساز دفاع مقدس، با خلق حماسه‌هایی جاودان در راه دفاع از میهن اسلامی و عزت و شرف ملی، غرور و بالندگی را برای ایران و ایرانی به ارمغان آوردند؛ درگذشت مادر بزرگوار و فداکار این شهید پرافتخار را که فرزند برومند و رشید خویش را در راه اسلام تقدیم نموده است؛ تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال مسئلت می نمایم روح این مادر گرامی را در کنار فرزند شهیدش با حضرت فاطمه زهرا(س) محشور فرماید و همه ما را بیش از پیش در جهت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره این عزیزان و خدمت گزاری به خانواده معزز شهدا موفق و موید بدارد.