نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کار گروهک منافقین به جایی رسیده است که یک چهره امنیتی مفلوک برکنار شده آل سعود از آن حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌‌الاسلام احمد مازنی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در جمع برخی دانشجویان با اشاره به سالروز عملیات مرصاد، اظهار داشت: پنجم مردادماه مصادف با عملیات غرورآفرین مرصاد است که رزمندگان اسلام در مقابل ائتلاف منافقین و دشمنان بعثی ایستاده و با همراهی مردم غیور غرب کشور حملات دشمنان را دفع کردند.

وی با اشاره به تاریخچه تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران، افزود: این سازمان در زمانی تشکیل شد که مبارزات مسلحانه در دنیا معمول بود و عموما این مبارزات با گرایشات مارکسیستی انجام می‌شد. نوع مبارزه در کشورها عموما متاثر از مسکو، پکن، یوگسلاوی و آلبانی بود و این جریان‌های چریکی اغلب از نظر فکری مارکسیست بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در آن سال‌ها در ایران نیز جریان مبارزه با نگاه مذهبی غالب بود و بر اساس آموزه‌های اسلامی و مکتب قرآن مطرح و مشی ائمه(ع) نیز مبارزه با ظلم حکام بود.

وی تصریح کرد: در کشور ما نگاه مبارزه بر اساس آموزه های امام علی(ع) و قیام عاشورا بود و گروه‌ها و افراد مبارز با این نگاه وارد عرصه مبارزه شدند و بالاترین تشکیلات سنتی که در این مسیر قرار گرفت روحانیت مبارز بود که در قم و مشهد و همچنین در نجف بودند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه عنوان کرد: سازمان مجاهدین خلق در ابتدا با محوریت چند جوان مذهبی تشکیل شد اما در ادامه به نقطه ای رسیدند که امروز ما به نام جریان نفاق و گروهک منافقین آنها را می‌شناسیم؛ سوال این است که که چرا این اتفاق افتاد و اگر ما بخواهیم مشخصا چرایی این موضوع را تحلیل کنیم باید ببینیم که منشاء این مسئله و دلیل انحراف چه بوده است؟

مازنی ادامه داد: دلیل اصلی انحراف که آنها را به چنین فلاکتی انداخت و امروز به جایی رسیدند که یک چهره امنیتی مفلوک برکنار شده آل سعود از آنها حمایت می‌کند و برای آنها سخنرانی می کند التقاط است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: نفاق آنها را به جایی رساند که همراه با صدام متجاوز به غرب کشور حمله کنند که رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین مرصاد آنها را تار و مار کردند. نفاق آنها را به چنان ذلتی کشاند که شیعیان عراق را برای جلب رضایت صدام و رژیم بعثبه شهادت رساندند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: مشکل اساسی که در این گروهک به وجود آمد و رشد کرد مبنای اندیشه‌ای و اعتقادی التقاطی بود. این تعبیر را ابتدا شهید بزرگوار مطهری به کار بردند، این افراد به دنبال این بودند که مارکسیسم را بر اساس مبانی و اصول نهج البلاغه اثبات کنند.

این نماینده در ادامه خاطرنشان کرد: منافقین تلاش می‌کردند سخنان مارکس را با سخنان و اندیشه امام علی(ع) قیاس کنند و برای توجیه انحراف خود از مبانی اسلامی و تشیع هزینه کنند.

وی همچنین افزود: باید گروه‌ها و جریان‌های اجتماعی و سیاسی مراقب باشند که دچار لغزش و التقاط نشوند و متاسفانه امروز در فضای مجازی و در بسیاری از فضاهای گفت و گو این آفت وجود دارد و جوانان بیش از همه باید مراقب این مسئله باشند.

مازنی در بخش پایانی سخنان خود عنوان کرد: باید تلاش کنیم جامعه از چنین آفتی مصون بماند و راه و هدف را گم نکنیم و گرفتار بت نفاق نشویم. یکی از علائم گرفتار بت نفاق شدن این است که اگر کسی همفکر ما نباشد را تخریب می‌کنیم و این یعنی ریشه اعتقاداتمان در حال تخریب است.