نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم گفت: تحریم هایی که حدود ۱۰ سال برقرار بودند، قطعا در راستای رفع آنها نیز مدتی زمان نیاز است.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا هاشم‌زائی در خصوص گزارش وزیر امور خارجه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: به طور مرتب تاکنون گزارش هایی در خصوص برجام ارائه شده و می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیش از برجام اقتصاد کشور متوقف شده بود چون صادرات، انتقال پول و فروش نفت، انجام نمی شد.

وی افزود: بعد از برجام که به نظر من معادل با ملی شدن صنعت نفت بود، شرایط بهتر شده است.

هاشم زائی ادامه داد: در دنیا بر خلاف کشور ما، اقتصاد غیر دولتی و خصوصی است، در راستای اجرای برجام، دولت ها تحریم ها را برداشته اند ولی بخش های خصوصی به دلیل جرائمی که آمریکایی ها و سیستم اقتصادی آن ها مقرر کرده اند، نگرانی هایی دارند تا با ایران همکاری کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم گفت: تحریم هایی که حدود ۱۰ سال برقرار بودند، قطعا در راستای رفع آن ها نیز مدتی زمان نیاز است.

وی ادامه داد: با تمام احترامی که برای مخالفان برجام قائل هستیم باید ببینیم، این دوستان باید بگویند که تداوم تحریم ها چه مزایایی را دارد.

هاشم زائی بیان کرد: نوع برخورد با پاسپورت ایرانی و رفتار نامناسب کشورهای مختلف با ایرانیان در فرودگاه ها مسائلی بود که می خواستند ملت ایران را به واسطه تحریم های بین المللی تحقیر کنند. آمریکا موفق شده بود تحریم های بین المللی علیه ایران را با یک وفاق بین المللی ایجاد کند.

وی گفت: همه کشورها در مناطق مختلف جهان علیه ایران فعالیت می کردند و سیستم های مالی آنها سیستم های مالی کشور ما را تضعیف می کردند که این ها از مضرات وجود تحریم بود.