عضو هیات رئیسه فراکسیون امید با بیان اینکه استیضاح حق نمایندگان است، گفت: بهتر است در ابتدا با روحانی و جهانگیری مذاکره کنیم و در صورت به توافق نرسیدن، استیضاح در دستورکار قرار گیرد.

«محمدرضا تابش» در گفتگو با فاطمه باقری خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به طرح نمایندگان برای استیضاح «وزیر کار» گفت: استیضاح حق نمایندگان است اما نمایندگان مجلس دهم که تازه کار خود را شروع کرده اند باید در ابتدا به عملکردها و حوزه فعالیت های خود تسلط پیدا کنند.
وی افزود: من با استیضاح که مرحله آخر اختیارات نظارتی مجلس است مخالفم و بهتر است ابتدا سلسله مراتبی را طی کنیم و در آخر طرح استیضاح را ارائه دهیم.
این عضو هیات رئیسه فراکسیون امید ادامه داد: ما بعد از تسلط بر حوزه عملکردی خود در مجلس باید وزیر را به کمیسیون دعوت کنیم و بعد از به نتیجه رسیدن، در صحن علنی به وزرا تذکر دهیم و یا از آن ها سوال کنیم و در آخر در حوزه کاری وزارتخانه ها طرح تحقیق و تفحص ارائه دهیم. تابش خاطرنشان کرد: اگر نمایندگان از طریق سلسله مراتب مطرح شده، به نتیجه نرسیدند، وزیر را استیضاح کنند، البته این نظر کارشناسی بنده است.
وی در ادامه به پیشقدمی اعضای «فراکسیون امید» در استیضاح ربیعی اشاره و تصریح کرد: نمایندگان اصلاح طلب از سر حسن نیت و دوستی با دولت طرح استیضاح را آماده کردند چراکه با مشاهده خلاء و ضعف ها میخواهند دولت از این کاهلی و کندی در بیاید اما این راهکار درستی نیست.
این عضو هیات رئیسه فراکسیون امید ادامه داد: بهترین راه مذاکره و تعامل با دولت و رصد عملکرد وزرا و مذاکره با «رییس جمهور» و «معاون اول روحانی» است و درصورت ادامه مشکل، استیضاح در دستور قرار گیرد.
تابش در پایان به ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالگرایان اشاره کرد و گفت: ما وفاق خوبی داریم و دموکراتیک پیش می رویم و در مورد موضوعات مختلف در فراکسیون امید بحثمی کنیم که این بحثو مذتکره ممکن است ساهت ها به درازا بکشد و تمامی نمایندگان این فراکسیون از رای تشکیلاتی پیروی می کنند.