تعدادی از نماینده‌های مجلس طرح استیضاح وزیرکار را تهیه کردند و از دولت خواستند تا پیش از به جریان انداختن این طرح خود کابینه‌اش را اصلاح کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ‌ در حاشیه نشست علنی امروز(سه‌شنبه ۲۲ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، یکی از نمایندگان از طرح استیضاح وزیر کار، رفاه اجتماع با امضای ۶۰ نماینده خبر داد.

خبرنگار موج، ‌ این موضوع را از نمایندگان فراکسیون ولایت و فراکسیون امید پیگیری کرد و بر اساس این پیگیری‌ها مشخص شد امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر رفاه خواستار این هستند که روحانی کابینه خود را اصلاح کند در غیر اینصورت، نمایندگان دست به کار می‌شوند و طرح استیضاح را به جریان می‌اندازند.
اولتیماتوم یک‌ماهه نمایندگان به روحانی / هزینه استیضاح کابینه را می‌پردازیم

پیش از این محمدعلی وکیلی در گفتگو با فاطمه باقری خبرنگار خبرگزاری موج، از اولتیماتوم یک‌ماهه به روحانی خبر داد و اعلام کرد در غیر اینصورت نمایندگان برای اصلاح کابینه از ابزارهای قانونی خود استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به کارآمدی کابینه دولت یازدهم گفت: برخی از وزرا در قد و قواره دولت روحانی نیستند و توازن و تعادل بین اعضای کابینه روحانی وجود ندارد.

سخنگوی فراکسیون امید افزود: عدم توازن در کابینه دولت سبب شده است تا مردم از روحانی بخواهند تا در اعضای هیات دولت تغییر ایجاد کند و رییس‌جمهور باید به این انتظار روانی جامعه پاسخ مثبت دهد.

وی خاطرنشان کرد: افکار عمومی به هر دلیلی انتظار تغییر در کابینه را دارد لذا بی‌اعتنایی به افکار عمومی در تغییر برخی چهره‌های کابینه که مورد اقبال جامعه نیست.

* استیضاح وزرا برای حمایت از کابینه!

وکیلی افزود: روحانی برای پاسخ به درخواست افکار عمومی پیش‌قدم شود و اگر پیش‌قدم نشود، دوست‌داران و حامیان دولت روحانی در مجلس برای آنکه دولت آسیب نبیند، اقدام می‌کنیم و هزینه این اقدام را نیز می‌پردازیم.

وی با اشاره به اینکه هر استیضاح کابینه دولت توسط فراکسیون امید رهبری نمی‌شود و از طرف تمامی حامیان دولت است؛ خاطرنشان کرد: شک نکنید ما به عنوان دوست‌داران دولت روحانی، برای کارآمدی و کارنامه دولت روحانی پیش‌قدم می‌شویم و از ابزارهای مجلس برای پاسخ به مطالبات مردم و تغییر در کابینه و استیضاح برخی وزیران استفاده می‌کنیم.

* روحانی، یک‌ماه فرصت دارد

سخنگوی فراکسیون امید تصریح کرد: ‌ نمایندگان حامی دولت در مجلس دهم تنها یک‌ماه صبوری می‌کنند و در صورت عدم اقدام روحانی؛ برای استیضاح وزرا وارد عمل می‌شوند.

گفتنی است؛ در راهروهای پارلمان زمزمه‌های استیضاح وزیر اقتصاد نیز به گوش می‌رسد.