نماینده طرقبه و چناران گفت: یک ماه از تقدیم طرح جرایم اقتصادی به هیات‌رئیسه می گذرد اما هنوز چاپ نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمد دهقان نقندر در صحن علنی امروز(سه‌شنبه ۲۲ تیر ماه) مجلس طی تذکری براساس ماده ۱۳۱ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: وقتی طرحی داده می‌شود باید در‌‌ همان جلسه به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع شود در حالی که ما اکنون یکماه است که طرح جرایم اقتصادی را تقدیم هیات‌رئیسه کرده‌ایم و سه هفته‌ است که اعلام وصول شده اما هنوز چاپ نشده است.

وی ادامه داد: محبی‌نیا نماینده تکاب و میاندوآب نیز یک ماه است که طرحی به هیات‌رئیسه داده‌اند اما هنوز چاپ نشده است؛ در پاسخ به ما می‌گویند رضایی در اداره قوانین دارد طرح را بررسی می‌کنند.

نماینده طرقبه و چناران خطاب به پزشکیان نایب‌رئیس اول که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: اداره مجلس قاعده دارد و طبق قانون اساسی هیچ مرجعی از جمله هیات‌رئیسه مجلس و اداره قوانین نمیتواند طرح را نگه دارد و این درحالی‌است که طرح‌های نمایندگان معمولا در دفتر رضایی در اداره قوانین معطل می‌ماند در حالی که طبق قانون نباید چنین شود.

وی در ادامه اظهار داشت: دو هفته پیش طرحی دو فوریتی درباره مسئله حقوق‌های نجومی به هیات‌رئیسه مجلس تقدیم و اعلام وصول شد اما این طرح دو فوریتی نیز هنوز چاپ نشده است.

دهقان نقندر خاطرنشان کرد: طرح تحقیق و تفحصی نیز در مجلس گذشته برای همین موضوع از کجا آورده‌اید؟ ارائه دادیم که به تصویب رسید اما از هفته پیش در هیات‌رئیسه مانده است و یکی از اعضای هیات‌رئیسه گفت که قرار است تحقیق و تفحص‌ها ابتدا در هیات‌رئیسه بررسی شود که مبنای قانونی ندارد و باید ظرف ۴۸ ساعت اعلام وصول شود.

پزشکیان نایب‌رئیس اول مجلس در پاسخ به وی گفت: احتمالا در شروع کار مجلس با ازدحام طرح‌ها مواجه شده‌ایم اما ما پیگیری می‌کنیم طرح به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع شود.