عضو کمیسیون شوراها در مجلس در اخطار قانون اساسی درباره تناقض آماری حقوق‌های نجومی انتقاد کرد و گفت: اگر میخواهیم برخورد کنیم باید نمایندگان و وزرا نیز دریافتی‌ها و فیش‌های خود را اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ‌ «محمدرضا صباغیان» نماینده مهریز و بافق، بر اساس اخطار بند ۳ اصل ۹ قانون اساسی در صحن علنی امروز(سه شنبه ۲۲ تیر ماه)، خطاب به لاریجانی گفت: در ارتباط با فیش‌های حقوقی، اقدامات خوبی از سوی دولت و مجلس انجام شده اما کافی نیست، اگر مشکل ضوابط و مقررات بوده، چرا یک سری از مسئولان برکنار شده‌اند و اگر سوءاستفاده از قوانین بوده، پس تکلیف وزرا و ناظرین چه میشود؟

صباغیان افزود: بنده احساس میکنم تناقض‌هایی در آمار وجود دارد زیرا آمار ریاست جمهوری نیز اعلام کرده است بحثفیشهای حقوقی، فراگیر بوده است و شما آماری را اعلام کرده و گفته اید تعداد مدیران نهصد و خرده ای بوده است.

لاریجانی رئیس مجلس نیز در پاسخ به وی اظهار داشت: بنده، چنین رقمی اعلام نکرده ام، لطفا از طرف من نقل قول نکنید.

صباغیان در ادامه اظهار داشت: مردم نگران هستند و رئیس جمهور باید پاسخگو بوده و عذرخواهی کند و وزرای مربوطه باید به مجلس آمده و استیضاح شوند.

نماینده مهریز و بافق اذعان داشت: اگر میخواهیم برخورد کنیم باید نمایندگان و وزرا نیز دریافتی‌ها و فیش‌های خود را اعلام کنند.

بر اساس این گزارش، لاریجانی رئیس مجلس در ادامه و در پاسخ به اظهارات صباغیان گفت: تذکرات باید در حین مذاکرات و در دستور کار باشد اما مطلب آقای صباغیان به دلیل اهمیت مطرح شد.

وی ادامه داد: مجلس، به دلیل پیگیری مسائل مهم تعطیلات خود را ۲ هفته به عقب انداخت و گزارش رسمی هم در صحن قرائت شد، بعد از ارائه این گزارش، کمیته اصل ۹۰ مسئول ریشه‌یابی آن شد و ۴ جلسه برگزار شد و طرحی را هم برای ارائه به مجلس آماده کردند؛ البته گزارش‌های جدیدی از بخش نظارتی گرفته شده است.

وی تأکید کرد: در بحثرسانهای کردن فیشها مخالفتی نداشته و میتوانید فیش حقوقیتان را رسانه‌ای کنید، در خصوص استیضاح و سوال نیز نمایندگان مختارند اگر به این نتیجه رسیدند، بر اساس مکانیزم آیین‌نامه از وزرا سوال یا استیضاح انجام دهند.