عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه روحیه انقلابی و جهادی مدیران حلقه گم شده‌ای است که باید برای آن فکری شود، گفت: فقرزدایی یکی از وظایف اصلی حکومت و دولت است و دولت باید به کمک کمیته امداد بیاید.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسماعیل سعیدی در نشست علنی امروز(سه شنبه ۲۲ تیرماه) مجلس شورای اسلامی پس از ارائه گزارش رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: امروز مهم ترین نیاز کشور داشتن مدیران با روحیه انقلابی و جهادی است و باید برای این حلقه گم شده فکری اساسی اندیشه کرد لذا اقدامات جنابعالی را در این زمینه ارج می نهیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم انتظاراتی از کمیته امداد امام خمینی دارند و جهت گیری جدید کمیته امداد به سمت مردمی بودن ضرورتی انکار ناپذیر به نظر می رسد چرا که تنها با تکیه بر مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی می توان به مشکلات غلبه کرد.

وی ادامه داد: موسسه حمایت از مستضعفان تبریز را به عنوان یک الگوی موفق در کمک به مستضعفان مثال می زنم چرا که این موسسه با اقدامات خود و تنها حدود ۳۰ پرسنل توانسته است خدمات قابل توجهی ارائه دهد و ما افتخار تبریز بدون گدا را مرهون زحمات این افراد می دانیم بنابراین پیشنهاد می کنم کمیته امداد از تجربیات این موسسه استفاده کند.

سعیدی با تأکید بر اینکه دولت باید بیش از سابق از کمیته امداد حمایت کند، گفت: در شرایط فعلی با رکود بی سابقه، عدم حمایت جدی از تولید، خشکسالی، عدم توجه به اقتصاد و معیشت روستاییان و کشاورزان، مهاجرت بی رویه، افزایش طلاق و … دولت باید بیش از قبل به داد کمیته امداد امام خمینی برسد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فقرزدایی به عنوان یکی از وظایف اصلی حکومت و دولت باید ادامه پیدا کند، به عنوان مثال دولت می تواند وام های معوقه فقرا را در اولویت قرار دهد.