مجلس شورای اسلامی هفته جاری فقط روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، نمایندگان در جلسه روز سه‌شنبه که از ساعت ۸ صبح آغاز خواهد شد به عنوان اولین دستور، لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل را به بحثو بررسی بگذارند.

این لایحه که گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس است پیش از این در مجلس نهم به تصویب رسید اما شورای نگهبان برخی ایرادات را بر آن وارد دانست که در این جلسه نمایندگان به رفع این ایرادات خواهند پرداخت.
در جلسه روز سه شنبه همچنین سه نفر از اعضای حقوقدان شورای نگهبان از بین افراد معرفی شده از قوه ‌‌قضاییه(در اجرای بند(۲) اصل(۹۱) قانون اساسی) انتخاب می شوند.
بر اساس اصل ۹۱ قانون اساسی، به منظور پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی از نظر عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با آنها، شورایی به نام شورای نگهبان با ترکیب زیر تشکیل می شود:
‏۱‏ _ شش نفر از فقهای عادل و آگاه به مقتضیات زمان و مسائل روز.
انتخاب این عده با مقام رهبری است.
‏۲‏ _ شش نفرحقوقدان در رشته های مختلف حقوقی از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضاییه به مجلس شورای اسلامی معرفی می شوند و با رای مجلس انتخاب می گردند.
انتخاب نمایندگان ناظر مجلس در مجامع و شوراها نیز دیگر دستور مجلس در جلسات روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خواهد بود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، پیش از این از بررسی لایحه اصلاحیه قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور در این کمیسیون در هفته جاری خبر داده است.