رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری موافقت دولت با ارائه یک فوریت اصلاح لایحه بودجه ۹۵ گفت: این تصمیم به تصویب دولت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی در نشست علنی امروز(سه‌شنبه، ۱۵ تیرماه) مجلس شورای اسلامی پیش از بررسی لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ افزود: این لایحه در ابتدا به صورت دو فوریت تقدیم مجلس شد اما دو فوریت بودن آن ضرورتی ندارد و اگر به صورت یک فوریت مطرح شود نمایندگان نیز فرصت آن را دارند که با دقت لایحه مذکور را بررسی و به اظهارنظر بپردازند.

گفتنی است در جریان اظهارات موافق و مخالفان یک فوریت لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ تعدادی از نمایندگان تذکراتی را ارائه دادند که براساس آن اسدالله عباسی در تذکری با استناد به ماده ۱۵۸ و ۱۵۹ آیین نامه افزود: بهتر بود که پس از توضیح پیشنهاد دهنده این لایحه، در مورد دو فوریت یا یک فوریتی آن تصمیم گیری می شد لذا باید رئیس جلسه اجازه دهند تا پیشنهاد دهنده توضیحات خود را داده ونمایندگان موافق و مخالف نیز اظهارنظر کنند سپس با رأی نمایندگان دو فوریت یا یک فوریت لایحه مذکور تعیین تکلیف می شد.

براین اساس علیرضا سلیمی نیز در تذکری آیین نامه ای به موضوعات مذکور اشاره کرد و گفت: دولت لایحه دو فوریتی داده و باید دو فوریت آن مورد بررسی قرار می گرفت.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: البته نیز این امکان وجود داشت که بعد از اظهارات پیشنهاد دهنده و بر طبق آیین نامه نسبت به فوریت آن عمل می شد.

نادر قاضی پور و محمدمهدی مفتح نیز تذکراتی پیرامون بررسی دو فوریت لایحه مذکور ارائه کردند که در نهایت لاریجانی اعلام کرد که روز گذشته طی صحبت هایی با آقای انصاری معاون پارلمانی دولت قرار بر آن شد که یک فوریت لایحه مذکور مورد بررسی قرار گیرد که بر این اساس آقایان نوبخت و انصاری نیز ضمن اعلام موافقت با این مهم، یک فوریت لایحه یاد شده را در دولت تصویب کردند لذا این تصمیمی است که از سوی دولت گرفته شد.