خبر خبرگزاری موج مبنی بر شلیک تیر خلاص به مجروحان حادثه تروریستی اهواز از سوی یکی دیگر از نمایندگان مجلس نیز تایید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ظهر امروز گزارشی مبنی بر شلیک تیر خلاص به مجروحان حادثه تروریستی اهواز از سوی موج منتشر شد.

حال خبرگزاری خانه ملت، متعلق به مجلس شورای اسلامی، گفتگویی تصویری از سیدحسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس منتشر کرده که در آن خبر خبرگزاری موج تایید می شود.

نقوی حسینی در این مصاحبه می گوید: در جلسه کمیسیون امنیت ملی نهادها و دستگاه های مختلف حضور داشتند و ابتدا دو فیلم از حادثه تروریستی اهواز به نمایش گذاشته شد که فیلم ها واقعا تاسف آور بود و همه را متاثر کرد.

وی افزود: در این فیلم ها مشخص می شود که چهار تروریست 12 دقیقه به راحتی آنجا تیراندازی می کنند، رفت و آمد می کنند، خشاب ها را عوض می کنند، با هم صحبت می کنند و هیچ کس به آنها حتی شلیک هم نمی کند.

نماینده مردم ورامین تصریح کرد: 12 دقیقه این کار را می کنند و راحت در محل رژه رفت و آمد می کنند و آدم ها را می زنند و بعد می روند تیر خلاص به آدم ها می زنند. واقعا جای تاسف دارد.

حمله تروریستی در اهواز

نقوی حسینی گفت: اگر چه همه می دانیم این گروه های تروریستی را حکومت ها و دولت هایی چون عربستان و امارات و آمریکایی ها مورد حمایت قرار می دهند، اما باید گفت که در تامین امنیت و حفاظت و حراست محیط برگزاری مراسم رژه در اهواز خیلی ضعف داشتیم.

وی افزود: این فیلم ها نشان می داد که ضعف از خود ما است. امنیت محل برگزاری رژه باید کاملا تامین می شد. حفاظت باید حضور پیدا می کرد. رفت و آمدها را کنترل می کرد. فضای سبز پشت جایگاه خالی از هر نوع نظارتی بود و تروریست ها خیلی راحت از آنجا می آیند و مردم را به رگبار می بندد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: به طور قطع ضعف هایی داشتیم و کمیسیون تاکید بسیار جدی داشت که ما از این ضعف ها نمی گذریم و دستگاه ها باید پاسخگو باشند. حتما کمیسیون امنیت ملی موضوع را پیگیری می کند و کسانی که در تامین امنیت محیط برگزاری رژه کوتاهی کرده اند، حتما مشخص و اعلام خواهند کرد.

نقوی حسینی گفت: یکی از این تروریست ها در فیلم ها مشخص است که صبح قبل از شروع رژه راحت در محل حضور یافته و بررسی عملیاتی می کند. یک بار خیابان محل برگزاری رژه را تا انتها می رود. همان خیابان را بر می گردد.

وی ادامه داد: این تروریست بررسی می کند که از کجا بیایند و از کجا بروند و در آنجا هیچ نیروی امنیتی و نظارتی حضور ندارد که این فرد چرا آمد در خیابان دور زد و رفت. یا اینکه اعلام شد خانه تیمی آنها شناسایی و 22 نفر بازداشت شدند. سوال این است که چرا این 22 نفر بعد از عملیات شناسایی شدند؟ اطلاعات که نباید بعد از عملیات برود ببیند خانه تیمی آنها را کشف کند.

نظر نقوی حسینی درباره حادثه تروریستی اهواز و شلیک تیر خلاص

نقوی حسینی در پایان تاکید کرد: انصافا ضعف های جدی وجود دارد و امیدواریم که این ضعف ها بررسی شود.