با تداوم انتقادها نسبت به رویکرد روسیه در قبال تحریم های ایران، یکی دیگر از نمایندگان مجلس به صف مخالفان این همسایه شمالی پیوست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، آمریکایی ها مدعی شدند که عراق و روسیه با افزایش تولید و صادرات نفت، کاهش فروش نفت ایران در دوره تحریم ها را جبران خواهند کرد.

از سوی دیگر برخی از مقامات روسی نیز به نوعی این مطلب را تایید می کنند.

به دنبال اتخاذ این رویکرد، انتقادات گسترده ای در فضای مجازی علیه روس ها مطرح شد.

بهرام پارسایی عضو فراکسیون امید و نماینده شیراز در مجلس نیز به این موضوع واکنش نشان داد و در توییتی نوشت: وقتی به خاطر تجارب تلخ تاریخی و عهدنامه‌های ننگین، از در اختیار قراردادن پایگاه هوایی و قرارداد خزر انتقاد کردیم، برخی از شراکت استراتژیک سخن گفتند. حال که روسیه با افزایش تولید نفت جاده صاف کن تحریم ما شده، فکر می کنید مقابل بازگشت قطعنامه‌ها توسط ترامپ می‌ایستد؟ قبلا هم آنها را وتو نکرده.

با تداوم انتقادها، بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس نیز به صف مخالفان روسیه پیوست و در توییتی نوشت: جالبه همه میگن صادرات نفت ایران به صفر نخواهد رسید، ولی نواک (وزیر انرژی روسیه) گفته: غیر اوپکی‌ها کسری اوپک را جبران می‌کنند! آقای نواک، آقای پوتین و آقای ابن‌اف معنی این حرف ها چیست؟ در ادبیات سیاسی این اقدام یعنی رکب زدن!