نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صنعت درخواستی مبنی بر دیدار غیر رسمی و خصوصی با اعضای کمیسیون پیش از استیضاح نداشته و اگر چنین درخواستی هم باشد، نمی پذیریم.

رضا علیزاده در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، درباره آخرین مراحل بررسی طرح استیضاح محمد شریعتمداری وزیر صنعت اظهار داشت: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، در زمان اعلام وصول طرح استیضاح وزرا، این طرح از سوی هیات رییسه به کمیسیون تخصصی برای بررسی ارجاع می شود.

وی افزود: با توجه به اعلام وصول طرح استیضاح وزیر صنعت، این طرح به کمیسیون صنایع و معادن ارائه شده و پس از پایان تعطیلات تابستانی مجلس، بلافاصله جلسه ای با حضور وزیر و استیضاح کنندگان برگزار می شود.

نماینده مردم ورزقان در خانه ملت تصریح کرد: جلسه فوق به احتمال فراوان هفته آخر شهریور و یا هفته نخست مهر ماه برگزار می گردد و این موضوع را هم به اطلاع وزارت صنعت و شخص وزیر رسانده ایم که آماده حضور در جلسه کمیسیون باشد.

 

علیزاده در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا وزیر صنعت درخواست ملاقات با اعضای کمیسیون صنایع به صورت غیر رسمی و خصوصی پیش از حضور در کمیسیون را داشته است، گفت: چنین درخواستی مطرح نشده و در صورت مطرح شدن نیز ما آن را نمی پذیریم.

وی در پایان تاکید کرد: به طور قطع طرح استیضاح وزیر صنعت طبق قانون در جلسه کمیسیون صنایع و معادن بررسی و نتیجه را به اطلاع هیات رییسه خواهیم رساند.