نماینده مردم سنندج،دیواندره وکامیاران درمجلس شورای اسلامی گفت: تا کنون برای این استیضاح که در 32 بند تنظیم شده، 18امضا جمع آوری شده و این در حالی است که سایر نمایندگان استان این استیضاح را به دلیل عدم رویت امضا نکرده‌اند، که اگر هم امضا ننمایند دلیل بر وجود اختلاف مابین نمایندگان کردستان نیست ونشاندهنده دیدگاه های متفاوت همکارانم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ سیدمهدی فرشادان اظهار داشت: طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی  را مجدد با 18امضا کلید زده ام.

نماینده مردم سنندج، دیواندره وکامیاران در مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان با بیان اینکه اصحاب رسانه قشری مظلوم و زحمت کش هستند، اظهار کرد: مشکلات مالی زیادی دامنگیر خبرنگاران است و متأسفانه اداره و متولی خاصی هم برای حمایت از این قشر وجود ندارد .

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران استان نیازمند حمایت بیشتری هستند، افزود: خبرنگاران  با همکاری خانه مطبوعات می‌توانند از پتانسیل نمایندگان برای حمایت از خود بهره ببرند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی انتقاد سازنده و منصفانه را راهکار توسعه و شکوفایی جامعه دانست و بیان کرد: اگر انتقاد نباشد، دموکراسی در جامعه از بین می‌رود و لذا مدیران و مسئولان باید خود و جامعه را در برابر انتقادها اصلاح کنند .

وی در ادامه و در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد چگونگی ساخت و ساز در آبیدر عنوان کرد: بنده شخصاً با ساخت و ساز گردشگری در کوه آبیدر مخالف نیستم بلکه معتقدم که ساخت و سازها باید بر اساس نقشه‌های مشخص و هدفمند صورت گیرد .

فرشادان گفت: طرح گردشگری اگر قرار است اجرا شود باید بر اساس نقشه مشخص و برنامه ریزی شده ودر چهارچوب برنامه های گردشگری باشد .

وی در ادامه سخنان خود ضمن ابراز تأسف از اینکه کردستان آخرین استان کشور در توسعه راه روستایی است، بیان کرد: تنش به وجود آمده بین بنده و وزیر راه و شهرسازی در رابطه با وضعیت جاده‌های استان و اعتبارات تخصیص یافته به این موضوع است و معتقدم کاری که تا به امروز برای توسعه راه‌های استان صورت گرفته می‌بایست بیشتر باشد .

فرشادان با تأکید بر اینکه جاده‌های کردستان مورد اعتماد نیست، افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده وزارت بهداشت، سال گذشته 365 نفر در جاده های کردستان جان خود را بر اثر تصادف از دست داده‌اند و داغدار شدن خانواده‌ها به امری عادی مبدل گشته که این حق مردم کردستان نیست .

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: وضعیت راه‌ها و جاده‌های کردستان دلیل اصلی وی برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی است .

وی افزود: تا کنون برای این استیضاح که در 32 بند تنظیم شده، 18امضا جمع آوری شده و این در حالی است که سایر نمایندگان استان این استیضاح را به دلیل عدم رویت امضا نکرده‌اند ,که اگرهم امضا ننمایند دلیل بر وجود اختلاف مابین نمایندگان کردستان نیست ونشاندهنده دیدگاه های متفاوت همکارانم است.

وی بیان کرد: از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرده‌ایم که سهم بودجه استان کردستان در راستای احداث کریدور شمال به جنوب را مشخص و در ردیفی جداگانه تعریف کند .

فرشادان، وضعیت سرمایه‌گذاری استان را نا مطلوب ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه در این زمینه مشکلات زیادی داریم که باید مرتفع شود .

وی با بیان اینکه ما هنوز با برخورد ناشایست سرمایه گذاران را فراری می‌دهیم، عنوان کرد: پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان با هدف تسهیل گری بنا نهاده شد و مقرر شد که سرمایه‌گذار بتواند با کمترین زمان و صرف هزینه، مشکلات خود را مرتفع کند، اما متأسفانه شرایط اینگونه نیست وبرای گرفتن امضاهای یک طرح بطور میانگین 7ماه زمان لازم است.