وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:در سخنانی که مطرح شد تهمت های فراوانی به من زده شد و جملات ناروایی به من گفته شد. نمی خواهم وارد این موضوع شوم.

به گزارش  خبرگزاری موج، در جلسه علنی چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان استیضاح ربیعی، علی ربیعی در بخش دوم دفاعیات خود در صحن علنی مجلس ربیعی خطاب به لاریجانی گفت: من از شما انتظار دارم که در چارچوب استیضاح صحبت شود. مطالبی که مطرح شد خارج از چارچوب استیضاح بود، قوانین استیضاح چاپ شد و در مجلس وجود دارد.

وی افزود: در سخنانی که مطرح شد تهمت های فراوانی به من زده شد و جملات ناروایی به من گفته شد. نمی خواهم وارد این موضوع شوم. آقای پورابراهیمی شما آقای کهنوجی را می شناسید رزومه او دست من چه کار می کند؟ اگر ایشان مدیرعامل مس می شد مشکل شما اینچنین ادامه پیدا می کرد؟

دختر پزشکیان قبل از من آنجا پروژه داشته و این ربطی به من ندارد

وی افزود: مطالبی که از ایشان در اختیار من است را خودم ننوشتم، اینها اطلاعاتی است که از طریق نیروی انتظامی به دست من رسیده است.  آقای پورابراهیمی هر لیستی که برای هیات مدیره داده ایم شما من را بیچاره کرده اید. شما دائم در استان ها شبکه می چینید، من نمی خواستم این حرف ها را بزنم، دختر آقای پزشکیان قبل از من آنجا پروژه داشته و این ربطی به من ندارد. شما یک دختر مسلمان، شاگرد اول فوق لیسانس که قبل از من در آنجا پروژه داشته است را به من ربط می دهید، اینچنین صحبت نکنید.

گفتند رئیس اداره بهزیستی سبزوار را بردارید وگرنه استیضاح می شوید

ربیعی ادامه داد: شما در نامه ای که به من دادید گفتید رئیس اداره بهزیستی سبزوار را بردارید وگرنه شما را استیضاح می کنم. من از شهدا خجالت می کشم که این حرف ها را زدم. خدایا من را ببخش نمی خواستم اینچنین بگویم اما سخن پایانی من این است نمایندگان محترم من شرایط خاصی که در اقتصاد کشور رخ داده است را می فهمم، ما باید نشان بدهیم به فکر مردم هستیم. ۴۰ سال به مردم خدمت کردیم و در این مدت بحران های زیادی دیدم. ما روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم اما می دانم شرایط سختی در جامعه وجود دارد و ترامپ روان جامعه را هدف قرار داده است.

وزیر کار افزود: ما داریم اعتماد مردم را از دست می دهیم. من معتقد هستم هر چند از این مشکلات عبور می کنیم اما نباید سیاه نمایی کرد، نظر مقام معظم رهبری هم همین است که سیاه نمایی نشود. یک زمان با آقای فردوست دیداری داشتیم او به من گفت وقتی شاه نتوانست به مسائل غلبه کند، بالانشینان فروریختند و انسجام از دست رفت.