وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:حاصل ۱۲ سال مذاکره نهایتا توافق برجام شد که به تصویب سازمان ملل نیز رسید، اما با بدعهدی شیطان بزرگ مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز چهارشنبه 17 مرداد در جمع کارکنان صنایع الکترواپتیک اصفهان با اشاره به بازدید خود از این صنایع اظهار داشت: بحمدالله حرکت، رشد، پیشرفت و بالندگی در کلیه اجزای صنایع الکترواپتیک محسوس و ملموس بود و خداوند متعال را بابت داشتن چنین مجموعه ای متشکل از انسان های توانمند، مومن، انقلابی، جوان و متخصص شاکریم.

وی با بیان اینکه صنایع الکترواپتیک وزارت دفاع با عملکرد مثبت و توانمندی های منحصربه فرد خود مورد اعتماد و وثوق نیروهای مسلح بوده و فرماندهان و مسئولین همواره به نیکی از آن یاد می کنند، افزود: اهمیت و جایگاه این صنعت در اقتدار و پیشرفت های صنعت دفاعی در سال‌های اخیر بر کسی پوشیده و پنهان نیست و این صنعت در ابعاد مختلف موجب سربلندی وزارت دفاع و صنعت دفاعی کشور شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه متاسفانه در سال های اخیر شاهد بروز مشکلات و مسائل جدی که موجب ایجاد ناامنی در منطقه شده است بوده ایم، تصریح کرد: گروه تروریستی داعش با حمایت های گسترده نظام استکبار با هجوم به سوریه و عراق، خسارت های جبران ناپذیری را در این کشورها به جای گذاشتند که کشته و زخمی شدن صدها هزار نفر و آوارگی حدود ۲۰ میلیون انسان بی گناه از زن، مرد، پیر و جوان، دستاورد جنایت های پلید این گروه های تکفیری و اربابان شیطان صفتشان بوده است.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: اما جهانیان شاهد بودند که تمام هیمنه غرب با سرمایه گذاری های مالی، سیاسی، تجهیزاتی و تسلیحاتی از این گروه های تروریستی و فریب خورده با مقاومت و ایستادگی محور مقاومت و به زمین ریخته شدن خون پاک هزاران جوان مومن و انقلابی شکست و روسیاهی برای همیشه تاریخ بر پیشانی نظام سلطه باقی ماند و حمایت های بی حد و حصر از این جنایتکاران تاریخ ناکام ماند و سرمایه گذاری بلند مدت آنها به هدر رفت.

وی در همین زمینه تاکید کرد: اما در این موفقیت و پیروزی بزرگ در شکست تروریست ها و اربابان پلیدشان، علاوه بر ایثار و مجاهدت جوانان پاکباخته و شیفته اهل بیت (ع)، پشتیبانی های ارزنده صنعت دفاعی کشور از محور مقاومت بسیارتعیین کننده و نقش آفرین بود.

 رژیم صهیونیستی به عنوان جرثومه فساد در صدد بود تا اسلام را آدم کش و ضدبشری معرفی کند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با تولید و حمایت از داعش به عنوان جرثومه فساد در صدد آن بود تا اسلام این مکتب روح بخش و انسان ساز را به عنوان یک مکتب افراطی، آدم کش و ضدبشری معرفی کند، ادامه داد: اما زهی خیال باطل که مردم آگاه و آزادی خواه جهان به نقشه شوم آنها پی برده و بین اسلام واقعی و اسلام جعلی صهیونیستی ـ آمریکایی تفاوت قائل شدند.

وی ادامه داد: امروز با شکست توطئه دشمن در ایجاد ناامنی در مرزهای جمهوری اسلامی از طریق ناامن سازی کشورهای همسایه، با توطئه دیگری از سوی دشمن مواجه هستیم که این بار با حربه جنگ اقتصادی و تحریم های همه جانبه به مصاف جمهوری اسلامی برخواسته اند که این نیز در واقع روی دیگر همان سکه است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به پیشنهاد مذاکره رئیس جمهور آمریکا بدون پیش شرط اشاره کرد و گفت: واضح است که این بار جنگ تمام عیار دشمن با نظام اسلامی شکل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و روانی دارد و در واقع در همان استراتژی تعریف می شود.

امیر حاتمی به بدعهدی و پیمان شکنی های آمریکا در توافقنامه بین المللی برجام اشاره کرد و اظهار داشت: حاصل ۱۲ سال مذاکره و گفت گو و نهایتا توافق برجام که به تایید و تصویب سازمان ملل متحد نیز رسید با بدعهدی تاریخی شیطان بزرگ مواجه شد که باید همگان از این رفتار غیرمتعهدانه آنها درس گیرند و به عمق کینه و عداوت آمریکایی ها با ملت بزرگ ایران پی ببرند.

وی به اظهارات مداخله جویانه وزیر امور خارجه آمریکا در ارتباط با کشورمان اشاره کرد و افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود مشکلاتی که درون خود دارد، به راحتی می تواند با وحدت، همدلی، اتحاد و یکپارچگی این مسائل را از سر راه بردارد و قله های افتخار و عزت برسد.

امیر حاتمی با بیان اینکه باید نقشه و حیله دشمن را خوب بشناسیم و آن را تحلیل و با درایت و تدبر از این مرحله حساس عبور کنیم، گفت: باید به وعده الهی "یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم" ایمان داشته باشیم و با ایستادگی، پشتکار، همت و وحدت کلمه در سایه سار ولایت فقیه با سربلندی خواهیم توانست دشمن را یک بار دیگر شکست داده و سرافکنده کنیم.