عبدالله رضیان اظهار داشت: 70 درصد از کسانی که در بدنه حاکمیت و دولت هستند قدیمی شدند و باید کنار بروند.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده نه اصلح‌طلب هستم و نه اصولگرا بلکه نیروی ارزشی هستم که سابقه جبهه و جنگ دارم، گفت: 70 درصد از کسانی که در بدنه حاکمیت و دولت هستند قدیمی  شدند و باید کنار روند و اصولگرا و اصلاح‌طلب هم ندارد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات در کشور رانت است و باعث بی‌اعتمادی بین مردم می‌شود.

رضیان ادامه داد: یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف این است برخی‌ها فکر می‌کنند پست دولتی ارث پدری آنها است و تا آخر عمر باید پشت آن صندلی بنشینند.

وی در ادامه به کارخانه‌های نساجی اشاره کرد و گفت: همه مسائل اقتصادی شهر ما نساجی نیست چرا که ساختارهای دیگری ایجاد کردیم و نساجی قبل از انقلاب با امروز تفاوت دارد و نساجی امروز تکنولوژی است و انسان محور نیست.

نماینده مردم قائم‌شهر و حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از روز نخست، موافق واگذاری نساجی به بخش خصوصی بودم و شهرداری تا به حال 5 میلیارد تومان برای کارخانه هزینه کرد و این پولی است که از جیب مردم رفته است.

وی ادامه داد: مجلس فعلی از جهت کیفیت انسانی و کارآمدی بهتر از مجلس قبل است ولی خروجی آن خوب نبود و توقع این بود با توجه به شرایط از بحران بیرون می‌آمدیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران تصریح کرد: از پنج ماه گذشته در مرکز پژوهش‌ها پیش‌بینی شد که نقدینگی که در کشور داریم به عنوان بمبی است که در معرض انفجار است و تلنگر آن این بود که ترامپ از برجام خارج شد و تحریم شروع نشده مردم با این نگاه که قرار است جنگ شود ارز خریدند و هجمه خرید زیاد شد.

وی با بیان اینکه وقتی تعادل بین عرضه و تقاضا به هم ریخت قیمت ارز بالا رفت، اظهار کرد: دولت برای کنترل بازار، ارز ۴هزار و ۲۰۰ تومانی را مطرح کرد و شرکت‌های دولتی نخستین کسانی بودند که قیمت‌ها را بالا بردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران ادامه داد: با وجود اینکه ۱۲میلیارد دلار ارز در کشور تزریق شد و همین سبب شد تا این رقم رانت بزرگی برای خیلی‌ها به وجود آید در حالی که در بازار با قیمت بازار سیاه عرضه شد و کالایی با ارز دولتی در بازار نداریم.

عبدالله رضیان افزود: قسمت عمده این مشکل ضعف مدیریت است و رئیس جمهور و وزرا در آن مقصر هستند چرا که باید این فضا و شرایط را مدیریت کنند.