حبیبی از حمایت اصولی از دولت خبر داد و گفت: ترامپ اعلام کند که در مورد خروج از بحران اشتباه کرده و همچنان تا آمریکا تغییر مشی ندهد مذاکره را به هیچ وجه قبول نداریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه  اسلامی در نشستی به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: در حزب موتلفه اسلامی بر ضرورت تعمیق و توسعه تحزب در کشور اعتقادی راسخ وجود دارد.

وی افزود: یکی از ابزارهای توسعه کشور توسعه تحزب است و این مهم بر عهده ما و شماست که در نهادینه کردن تحزب در کشور تمام تلاشمان را به کار بگیریم.

حبیبی ادامه داد: معتقدیم رقابت های فعلی ریاست جمهوری رقابت در الفاظ و اشخاص است و معتقدیم باید رقابت بین مدیران باشد و این مهم از کارکردهای حزب است و هیچ فردی قادر به نهادینه کردن برنامه ها در کشور نیست.

وی گفت: اگر تحزب در کشور نهادینه شود حزبی که در این رقابت ها برنده شود پاسخگوی وعده های انتخاباتی هم خواهد بود و برای بقای خود تمام تلاش خود را خواهد کرد و در حال حاضر چنین پاسخگویی وجود ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه تصریح کرد: از کیان دولت در هر صورت باید حمایت کرد یعنی از رئیس جمهور که با رای اکثریت انتخاب شده و با تنفیذ رهبر مشروعیت دارد باید مورد حمایت همه اشخاص و گروه ها به صورت اصولی قرار گیرد.

حبیبی یادآور شد: به شدت مخالف این هستم که چوب لای چرخ دولت بگذارند و حمایت اصولی به این معنی نیست که نقد انجام نشود و موضع گیری رسمی ما تغییر قابل توجه در تیم اقتصادی دولت هستیم و معتقدیم حالا که این تیم اقتصادی موفق نبوده باید به آقای رئیس جمهور کمک کرد تا مشکلات اقتصادی را حل کند.

وی در مورد اظهارات اخیر ترامپ در مورد مذاکره بدون قید و شرط با ایران گفت: اخیرا اظهار کرده بود باید به ایران آنقدر فشار بیاوریم تا پایان مذاکره بکشانیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: اگر ترامپ دروغ نگوید باید توجه کرد موضوع مذاکره چیست؟ هر چند معتقدم دستور کار آنها تغییر نکرده و کجای مقررات بین المللی قید شده ما دانش هسته ای نداشته باشیم.

حبیبی تاکید کرد: ترامپ اعلام کند که در مورد خروج از بحران اشتباه کرده و همچنان تا آمریکا تغییر مشی ندهد مذاکره را به هیچ وجه قبول نداریم.

جمنا در استانها در حال فعالیت است

محمد نبی حبیبی گفت: در رابطه با جمنا بی تفاوت نبودیم و معتقدیم از هر ظرفیتی که به افزایش توان و هم افزایی نیروهای انقلاب کمک کند، استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه عضو شورای مرکزی جمنا هستم، افزود: در جلسه رور گذشته جمنا نیز شرکت داشتم و جمنا را تشکل خوبی برای نیروهای انقلاب می دانم و هم اکنون در استانها فعال است.