وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان، نماد سرکوب خشونت و بی اعتمادی در دنیا هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز دوشنبه 15 مرداد در مراسم تقدیر از خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته در چنین روزی در خصوص نقش رسانه در عرصه بین‌المللی صحبت هایی را داشتیم اما به واقع باید بگوئیم که ما در عرصه‌ای حساس به سر می بریم و لحظات ما ویژه است و یک تجربه تاریخی برای ما به حساب می آید.

وی گفت: تمام مقاطع انقلاب اسلامی ما حساس بوده و هست، شرایطی را پشت سر گذاشتیم که شهرهای ما آماج موشک های عراقی بود، شرایطی که هر روز تصویب یک تحریم آمریکا را داشتیم و بین کشورهای مختلف برای دنبال کردن تحریم های آمریکا سبقت بود اما امروز شکر خدا وضعیت مناسبی داریم.

شش قدرت جهان ناگزیر شدند که به پای میز مذاکره با ایران بیایند

ظریف افزود: ما برهه های سختی را با سربلندی پشت سرگذاشتیم و شش قدرت جهان ناگزیر شدند که به پای میز مذاکره با ایران بیایند. ما هیچ وقت به پای میز مذاکره نرفتیم بلکه طرف مقابل بود که آمد، چراکه متوجه شدند فشار و تحریم نمی تواند سیاست های ما را تغییر دهد.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: وظیفه دولت است که وضعیت مردم را بهبود بخشد و سیاست خارجی هم باید باری از روی دوش مردم بردارد. ممکن است برخی قلدری های آمریکا منجر به فشارهایی برای ما بشود اما امروز همه در جهان صحبت از انزوای ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان دارند.

وی گفت: این سه فرد نماد سرکوب خشونت و بی اعتمادی در دنیا هستند، کسانی که قرارداد های بین المللی را به راحتی زیر پا می گذارند، حقوق مردم فلسطین را نقض می کنند، نخست وزیر کشوری را در کشور خود گروگان می گیرند.

گرامیداشت روز خبرنگار در وزارت امور خارجه

ظریف ادامه داد: در چهل سال گذشته اکثریت مجموعه کشورهای جهان علیه ما بودند و امروز این موضوع کاملا تغییر کرده و جز دو سه رژیم و کشور مقابل ما نیستند.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: وزیر خارجه آمریکا اخیرا جلسه ای برگزار می کند و خودشان می گویند ۸۰ درصد آن افراد ایرانی نبودند و میلیاردها دلار هزینه می کنند تا بگویند با مردم ایران ارتباط بگیرند ولی دروغ می گویند، اگر این همه ادعا می کنید چرا اولین تحریم شما ممنوعیت فروش هواپیما به ایران بود؟ چرا به اروپایی ها اجازه ندادید قطعات هواپیما را به ایران بدهند؟

حرکت رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها برای تشدید فضای روانی علیه ایران است

وی گفت: وضعیت فعلی ما آثار جنگ روانی آنها است و با اطمینان می گویم که هیچ اتفاق دیگری نمی افتاد چرا که هر کاری که از دست آنها بر می آمد را انجام دادند. امروز حرکت رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها برای تشدید فضای روانی علیه ایران است و به دلایل مختلف داخلی که داریم آنها توانستند کارهایی در این حوزه انجام دهند وضعیت بازار، اقتصاد و ارز آثار این جنگ روانی است.